Іван Світличний

Випустили музичничний альбом, натхненний виставкою про Івана Світличного

14.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Гурт «Музи і Грації» виклав у мережу альбом «в​і​д І​о​а​н​а 5​:​35», присвячений пам’яті Івана Світличного. Про це Читомо повідомили автори проєкту.

Над альбомом працювали художниця Настасія Лелюк та артист Клеменс Пул.

 

«Я мала резиденцію на платформі “Острів”, це місце знаходиться на Чоколівці. Мені дуже хотілось попрацювати з цим районом, я почала читати різні дослідження, щоб краще зрозуміти контекст і в процесі дізналась що там жив Іван Світличний. Важливу частину життя він провів в цьому районі, де вони жили зі свої дружини Леонідою, де їх маленька квартира стала осередком культурного життя шістдесятництва. Тоді я стала дізнаватись про це більше і досліджувати вже саме його біографію і твори. І знайшла багато моментів, які мені особисто відгукувались починаючи з донбаського походження Світличного і в цілому його цінності та погляди. Багато інформації я знайшла в музеї шестидесятників, який заснували сестра Світличного — Надія. Всі ці пошуки сформували думку що я маю створити виставку, присвячену йому», — зазначила Настасія Лелюк у коментарі Читомо.

 

Вона організувала виставку, присвячену пам’яті Івана Світличного, але в процесі зрозуміла, що бракує музики. За словами Лелюк, музика стала наскрізним наративом, що обʼєднує різні об’єкти в просторі. Це був перший досвід створення музики для художниці.

 

Клеменс Пул допоміг записати альбом, а потім запропонував видати його.

 

«Думаю, що музика найкраще передає той контраст світла і темряви, на межі якого жив Іван Світличний. Він як ніхто уособлював сенс свого прізвища, дійсно був світлом для багатьох і в спогадах це постійно підкреслюють. Його сучасники описують, що він горів і заряджав цією енергією всіх довкола, але це все на контрасті з достатньо важким для української інтелігенції часом, тому за свої погляди розплачувався життям, значну частину якого провів у таборах», — підсумувала Лелюк.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Nastasiia Leliu (@nastasiialeliu)

Усі кошти від продажу цього альбому будуть передавати Збройним Силам України. Послухати альбом можна за посиланням.

 

 Як повідомлялося, львівський акустичний інді-гурт «Три кроки в ніч» виклав у мережу медитативний альбом «Річка V. Дорога на Буркут» на вірші Лесі Українки.

 

Читайте також: Носій небезпечного знання і опора шістдесятників — Іван Світличний

 

Чільне зображення: kyivpastrans.records