деколонізація

З’явилася мапа з назвами вулиць, які підлягають деколонізації

03.04.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створили мапу, яка показує кількість вулиць, що потребують перейменування у межах політики деколонізації. Про це повідомляється у телеграм-каналі проєкту «Деколонізація.Україна».

Найменше колоніальних назв вулиць залишилося у Львівській області — 9, в Івано-Франківській — 15, у Тернопільській — 26. 

 

Найбільше вулиць, що мають радянські й російські назви, залишилися на Харківщині (1500), Вінниччині (1407) й Запоріжжі (1246). 

 

«Практично щодня цифри у більшості областей суттєво зменшується. Вражає феномен Вінницької області, де лише зараз активно пішов процес і найближчими тижнями цифра може скоротитися ледь не втричі. У дуже великій кількості громад вирішили лишити певні вулиці недоторканими, бо на їх думку, вони не порушують норми закону. Тут вже працюватимуть обласні адміністрації», — йдеться у телеграм-каналі.

 

 

Дані про тимчасово окуповані Донецьку, Луганську області й Крим — відсутні.

 

Як повідомлялося, Український інститут національної памʼяті створив перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики й підлягають деколонізації.

 

Читайте також: Багатство літератури чи колоніальна апропріація. Чи потрібні нам російськомовні автори?

 

Приватна деколонізація: як витісняється імперська міфологія у сфері споживання

 

Чільне фото: Woodside