медіаграмотність

З’явився проєкт проти «зради» та фейків в інтернетспілкуванні

20.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережі запустили проєкт «Інтернет-мудрість», що дозволяє поглибити свою медіаграмотність. За задумом авторів із Platfor.ma, ініціатива допомагає здобути навички аргументувати свою позицію чітко та дружньо, а також розрізняти фейки з першого погляду та допомагати в цьому іншим.

 

Проєкт «Інтернет-мудрість» складається з кількох елементів. Перший – практичний гід зі спілкування в інтернеті. Завдяки ньому, можна навчитися правильно наводити аргументи, переконувати опонентів і ні з ким при цьому не посваритися. Другий – це повна типологія найбільш небезпечних фейків, включно із прикладами українських фейк-ньюз.

 

Ще один елемент – «Мудропак»: набір тематичних стікерів для Telegram та Viber з адаптованими цитатами Конфуція, Лесі Українки, Альберта Ейнштейна, Сократа, княгині Ольги та ін.

 

«Головна мета «Інтернет-мудрості» – щоб розумних і допитливих людей в Україні ставало більше, а фейків та панікерства – менше», – пояснюють автори проєкту.

 

До роботи над «Інтернет-мудрістю» долучалася заступниця директора Могилянської школи журналістики та заступниця головного редактора StopFake.org Вікторія Романюк.

 

Підтримку забезпечив Міжнародний фонд «Відродження».

 

Нещодавно ми повідомляли, що в мережі з’явився чат-бот для перекладу суржику українською.

 

Читайте також: Війна за реальність: людські спокуси та агресія на службі у фейків