* ESC - закрити вікно пошуку
білоруська література
З Рrоm.uа вилучили понад 1500 книжок із рф та білорусі
28.07.2024Державний комітет телебачення і радіомовлення України разом з адміністрацією маркетплейсу Prom.ua припинили розповсюдження 1175 російських і 556 білоруських видань. Про це повідомив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко в коментарі для «Детектора медіа».
«За нашою ініціативою відбулася зустріч з адміністрацією маркетплейсу Prom.ua. Під час спілкування з’ясувалося, що позиції сторін стосовно цієї проблеми повністю збігаються — розповсюдження в Україні видавничої продукції держави-агресорки є абсолютно неприйнятним як із моральної, так і з правової точки зору», — сказав Наливайко.
Він зазначив, що завдяки співпраці Держкомтелерадіо з Prom.ua наразі зупинено розповсюдження 1175 книжок з росії та 556 з білорусі.
Крім того, за зверненням Держкомтелерадіо, правоохоронні органи припинили діяльність вебсайту zerkalov.kiev.ua, який надавав онлайн-доступ до численних російських видань ксенофобського характеру.
На сайті Держкомтелерадіо розповіли, що протягом липня продовжували здійснювати заходи із недопущення на український книжковий ринок видавничої продукції держави-агресора. Там встановили факт незаконного розміщення російських книжок на створених на платформі Prom.ua вебсайтах 8 українськими інтернет-магазинами («DiaMail», «ANIMA», «Ezoterra», «MIXOPTMARKET», «ТАКнuга», «Автокнига 2015», «Сансара», «Книжковий світ») оголошень щодо продажу понад 700 видань, пов’язаної з державою-агресором та республікою білорусь (694 та 25 книжки відповідно).
Загалом з квітня 2024 року завдяки налагодженій співпраці з адміністрацією маркетплейсу Prom.ua Держкомтелерадіо припинено розповсюдження майже 2,5 тис. найменувань видавничої продукції держави-агресора та республіки білорусь. Крім того, вжитими Держкомтелерадіо заходами припинено незаконну діяльність щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора трьома стаціонарними книгарнями — «Містична гірлянда» та «Символи удачі» в Києві, а також «Бібліофіл» в Полтаві.
Також Держкомтелерадіо постійно здійснює моніторинг видавничої сфери держави-агресора, щоб вчасно виявити видання російської пропаганди та не допустити їх розповсюдження в Україні. Упродовж липня до переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, додали 19 пропагандистських видань антиукраїнського змісту. Загалом перелік містить 472 назв видань, які є російською інформаційною зброєю, спрямованої проти України.
Як повідомлялося, Держкомтелерадіо ініціював санкції проти 22 російських видавців.
Читайте також: Кримінальне чтиво: як книжковий ринок відреагував на обмеження росліту?
Чільне зображення: chitai-gorod
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості