кобзар

З України намагалися вивезти одне з останніх прижиттєвих видань «Кобзаря»

24.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Європу спробували вивезти унікальне прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, датоване 1860 роком. Про це повідомляє Служба безпеки України.

 

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів. Він найняв кур’єра, який мав вивезти раритетне видання через пункт пропуску «Ягодин».

 

Згідно з повідомленням, оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах посередника прихований від митного контролю «Кобзар» Тараса Шевченка, виданий 1860 року.

 

 

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій Шевченка і на аукціонах в Європі може коштувати від $50 тисяч. За офіційними даними, наразі в Україні залишилося лише вісім примірників такого видання.

 

Крім цього, в кур’ра вилучили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

 

«Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України. Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України», – зазначили в СБУ.

 

Нагадаємо, торік у Києві вперше експонували 100-літні документи, пов’язані з родиною Франка.