Луганськ

Забужко, Кулеба, Ірванець, Чех: у «ЛНР» склали перелік понад 300 заборонених книжок

23.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Терористичне угруповування «ЛНР» створило список книжок «екстремістської літератури», яку рекомендують вилучати з фондів шкільних бібліотек. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі головний редактор видання «Трибун» Олексій Артюх.

Список «заборонених» творів складається з 365 назв, більшість з них — художня та документальна сучасна література.

 

 

З полиць шкіл Луганщини окупаційна влада планує вилучити:

  • літературу про Голодомор в Україні;
  • підручники та довідники з історії України;
  • комікси для дітей та підлітків, літературу, яка «пропагує європейські гендерні цінності»;
  • публіцистика, виданої після 2014 року,
  • книжки з серії «Знамениті українці»;
  • художню літературу про «події періоду новітньої історії» в Україні та Донеччині і Луганщині зокрема.

 

Під заборону потрапили книжки Левка Лук’яненка, Симона Петлюри, Оксани Забужко, Олега Сенцова, Ірен Роздобудько, Євгена Положія, Сергія Лойка, Вахтанга Кіпіані, Дмитра Кулеби, Артема Чеха, Олександра Ірванця, Юрія Горліс-Горського тощо.

 

«Достойний список. Прекрасна bad company. Як хтось пожартував, упорядники списку знають сучасну українську книжку краще за багатьох українців. Коротше, мій номер – 219. Там книжечка така, в їхній інтерпретації називається “Я змішую твою кров (лапка не закривається. Але і на цьому дякую)», — зазначив на своїй фейсбук-сторінці Олександр Михед.

 

«Знайшла [себе у списках] – “Забужко О. І знов я влізаю” (sic!) – і тут раптом свінуло: стоп, а книжка ж – 2016-го р. видання – звідки ж вона взялась “у бібліотеках ЛНР”?  І штука в тім, що вона там геть не одна така – видана в ті роки, коли Луганщина вже була під окупацією! Звідки вони там, ті книжки? Чи хтось їх і далі закуповував в Україні, привозив і дарував? Хтось виїздив і покидав у “отжатих” квартирах,  а бібліотека потім брала на баланс?.. Чи йдеться тільки про бібліотеки сіл і містечок, окупованих у 2022-му, а не про всю Луганщину?.. Але ж ні – пишуть, що «на окупованих з 2014 року територіях у деяких навчальних закладах зберігали українські книжки та атрибутику, хоча звітували про знищення чи списання» (с): так було за Сталіна, коли нищили спецхрани, і завдяки тихому саботажу невідомих музейників багато що тоді вдалося врятувати… В кожному разі, що б там не було, ясно одне:  ЛУГАНСЬК ЦЕ УКРАЇНА.  І цей сигнальний змах прапорцем із окупаційного мороку — як привітання з Днем Соборности, знак “ми тут”», — наголосила Оксана Забужко.

 

Нагадаємо, на деокупованій Харківщині знайшли акти про вилучення зі шкіл української літератури. 

На тимчасово окупованих територіях Донеччини російська армія також вилучала із бібліотек підручники з української історії та літератури «екстремістського» змісту.

 

Чільне зображення: booknazy.blogspot.com