Календар подій

Закриті кордони й цензура соцмереж: український ПЕН проведе онлайн-дискусії про культуру в період пандемії

Український ПЕН вп’яте організовує Регіональну зустріч Центрально-Східноєвропейських ПЕН-центрів. Під час події відбудеться дві онлайн-дискусії за участі письменників та експертів про культуру.

Теми дискусій такі:

 

1) «Культура закритих кордонів: виклики та можливості» (28 жовтня, 19:00-21.00)

 

Учасники дискусії представляють країни, які лише 30 років тому вийшли із зони Східного блоку. Навесні цього року, у зв’язку із запровадженням карантинних обмежень, ми знову зіткнулися із закритими кордонами. У багатьох людей ці заборони викликали неприємні асоціації з минулими роками, які, здавалося, давно лишилися позаду. Чи можна проводити паралель між закритими кордонами в нашому тоталітарному минулому і тими, з якими ми зіткнулися через пандемію? Які наслідки це матиме для культурної сфери? І водночас – які можливості для комунікації та створення нових проєктів ми відкрили завдяки цій новій глобальній кризі?

 

2) «Культура скасування: відкрита дискусія чи нова цензура» (29 жовтня, 19:00-21.00)

 

Культура скасування (cancel culture) – ще один новий виклик, з якими зіткнулися митці в часи соціальних мереж. Адже з часом ці нові «медіа» стали інструментом цензури. Маючи змогу майже без жодних обмежень висловити будь-які свої переконання й оцінки, а також залучити на свою підтримку необмежену кількість прихильників (чи ботів), інтернет-користувачі можуть публічно засудити (скасувати) будь-яку людину, подію чи організацію, які, на їхній погляд, здаються їм неправильними. Чи можна вважати це явище новою формою цензури? І чи можна протистояти цій небезпечній тенденції?

 

На заходи, окрім українських авторів, запрошені представники ПЕН-центрів Білорусі, Грузії, Естонії, Латвії, Польщі, Словаччини, Хорватії, Румунії, Словенії та Чехії.

 

Зустріч відбуватиметься в онлайн-форматі на Facebook-сторінках Українського та Міжнародного ПЕН.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект