* ESC - закрити вікно пошуку
бойкот рф
Зеленський попросив міськраду Одеси розглянути знесення пам’ятника Єкатерині ІІ
03.08.2022Президент Володимир Зеленський нагадав про потребу очищення громадського простору від об’єктів та пам’яток, які закріплюють в Україні російські пропагандистські антиукраїнські наративи, у відповідь на петицію з проханням знести пам’ятник Єкатерині II, що вже набрала необхідні 25 тисяч голосів. Відповідь опублікували на сайті електронних петицій президента України.
Зеленський повідомив, що звернувся до Одеської міськради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції чиновників.
Петицію зареєструвала 28 червня Стефанія Цегельник.
«Досить виділяти мільйони гривень на та утримування пам’ятника тій, хто сприяла геноциду українського і кримськотатарського народів, знищила Запорізьку Січ, впровадила політику насильницького зросійщування і диктату чужої культури, перетворивши вільних українців на рабів, затвердивши кріпацтво. У незалежній Україні не допустимо прославляти наших поневолювачів», — ідеться в тексті петиції.
3 червня низка громадських організацій Одещини закликали очільника Одеської обласної військової адміністрації Максима Марченка демонтувати й передати на музейне зберігання пам’ятники діячам російської імперії Єкатерині II та Алєксандру Суворову.
Щодо пам’ятника Єкатерині II існує низка судових рішень, які скасували нормативні документи, які були підставою для встановлення монумента. Зокрема у вересні 2012 року Приморський суд, а в березні 2015 року — Одеський апеляційний адміністративний суд відхилили позов Асоціації козацьких товариств «Січ», яка вимагала скасувати рішення Одеської міськради від 2006 року про перенесення пам’ятника «потьомкінцям» як незаконного.
Те ж рішення Одеський апеляційний суд ухвалив і у 2018 році. У квітні 2019 року Верховний суд України відхилив вимогу громадських діячів про перенесення пам’ятника Засновникам Одеси.
«Засновникам Одеси» — пам’ятник Єкатерині II та її сподвижникам, розташований в Одесі на Катерининській площі. Споруджений 1900 року архітектором Юрієм Дмитренком, скульптором Михайлом Поповим за участі скульптора Бориса Едуардса. У 1920 році пам’ятник демонтували, в у 2007-му відновили.
Нагадаємо, станом на 5 липня петиція набрала понад половину голосів.
Раніше в Україні пропонували перейменувати вулиці російського поета Алєксандра Пушкіна на честь американського письменника Стівена Кінга.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості