Календар подій

Жадан і Маков у Харківській резиденції «Слово» презентують спільну книгу

«Квартирники в Слові» — новий проєкт Харківської резиденції «Слово». Це — однойменний легендарний будинок, який був одним із центрів творення актуальної української культури в 1930-ті і став невід’ємною частиною харківського культурного коду.

Серія квартирників стартує з презентації книжки «Постійне місце проживання» двох знакових для Харкова й сучасної української культури авторів — Павла Макова та Сергія Жадана.

 

Видана в IST Publishing минулого року, «Постійне місце проживання» — крихка книжка кишенькового формату, що об’єднала роботи Макова та тексти Жадана за останні двадцять сім років. Твори були відібрані авторами, незалежно один від одного, та подані в зворотній хронології, що дозволяє подивитись на «місце проживання» через дві оптики, дві різні художні мови двох генерацій. Тож говорити будемо не лише про книжку, а й про Харків.

 

«Місто стає частиною пам’яті. Та й сама пам’ять великою мірою формується міською забудовою, кладкою стін і парканів, вогнями вечірніх помешкань. […] Мені завжди було цікаво знаходити в просторі міста ці шви, за якими сходився час. […] Очевидно, що за цією книгою буде доволі непросто скласти правдиве уявлення про Харків останні тридцяти років. […] З усього цього не витворилося об’єктивного підручника, проте цілком можливо, що виник щоденник…» — Сергій Жадан, «Запах метро», фрагмент з артбуку «Постійне місце проживання».

 

Вхід на подію вільний. Потрібна реєстрація. Деталі за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект