Сергій Жадан

Жадан став лавреатом літературної премії Швеції

12.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Шведський ПЕН присудив премію імені Курта Тухольського 2023 українському поету Сергію Жадану. Про це організація повідомила на офіційному сайті. 

«Одному з найвизначніших та найвиразніших голосів у сучасній українській літературі. Як письменник, Сергій Жадан зображає загарбницьку війну проти його країни, але у той самий час він невтомно працює, щоб донести літературу до людей, дозволяючи мистецтву створювати кращий світ», — зазначається у повідомленні.

 

Голова Шведського ПЕН Керстін Альмегард зазначила, що із початком повномасштабного вторгнення росії саме Жадан став голосом вільної України. 

 

«Його невтомна праця показує важливу роль, яку література може відігравати навіть за найжахливіших обставин», — додала вона.

 

Церемонія відбудеться в Стокгольмі в День ув’язненого письменника 15 листопада.

 

Курт Тухольський – німецький журналіст і письменник. Належить до найвідоміших публіцистів часів Веймарської республіки. Займаючись політичною журналістикою і деякий час працюючи співвидавцем щотижневого журналу«Die Weltbühne». Зарекомендував себе як талановитий сатирик, кабаретист, поет-пісняр, автор романів і лірик.

 

З нагоди 60-ї річниці смерті Курта Тухольського у 1995 році заснували премію Курта Тухольського з літературної журналістики. Кожні два роки вона присуджується публіцистам або журналістам, які віддані «малим формам» — есей, сатира, пісня, гротеск, трактат чи памфлет, — і які посилаються на сучасні історичні та політичні події у своїх текстах.

 

Переможців обирає журі з п’яти осіб; призовий фонд становить 5000 євро.

 

Як повідомлялося, 2022 року Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури.

 

Читайте також: 30 та 1: найзнаковіші нагороди Сергія Жадана

 

Чільне фото: berlin4ua.de