премія

Жаданові вручили нагороду Вільгельма Телля

26.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українському письменникові Сергієві Жадану вручили нагороду Вільгельма Телля 2019. Вручення відбулося на святкуванні Швейцарського вечора та в честь від’їзду Посла Швейцарії в Україні пана Гійома Шойрера, передає кореспондент Читомо.

 

«Ми різноманітна країна. Дехто вважає це недоліком, я вважаю це потенціалом. Ми один одного можемо багато чого навчити», – підкреслив Жадан, зазначивши, що дуже цінує відносини між Швейцарією і Україною.

 

«Я би хотів поговорити про відповідальність. Зараз ми бачимо сумнівні рішення політиків. Маю на увазі те, що сталося у Раді Європи, і це не про відповідальність. Такі рішення політиків зводять нанівець зусилля тисяч людей, які справді намаються будувати нову, мирну демократичну країну у Європі. І щоб не завершувати на песимістичній ноті я все-таки думаю, що людей доброї волі здорового глузду значно більше в нашій країні і в нашій спільній Європі – і нам варто працювати над тим, аби розбудовувати наш спільний дім, відкритий, де кожен може бути собою і зберігати свою ідентичність», – наголосив під час промови Жадан.

 

«Для мене було великою честю вручити Нагороду Вільгельма Телля 2019 Сергію Жадану у визнання його надзвичайної особистості та багатьох талантів і значний внесок у зміцнення наших відносин. У Швейцарії Сергія Жадана часто називають Габрієлем Гарсією Маркесом Європи», – зазначив Посол Швейцарії Гійом Шойрер.

 

Нагорода Вільгельма Телля вручається за великий внесок у розбудову України, а також у зміцнення відносин між Україною і Швейцарією. Нею були удостоєні економісти, агропідприємці. Вільгельм Телль – легендарний національний герой Швейцарії, який жив наприкінці XIII — на початку XIV століття, борець за незалежність своєї країни від Австрійського герцогства та Священної Римської імперії.

 

Як повідомлялось, The New York Times Book Review вніс збірку вибраних віршів Жадана до списку рекомендованих книжок цього року.

 

Нагадаємо, що минулого року Жадан став лідером іноземних перекладів українських авторів за кордоном.

 

Світлини з сторінки Посольства Швейцарії в Україні