книжковий проект

Знаходити себе у графічному лісі Лесі Кошуби

13.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Продовжуємо знайомити вас з вартими уваги ілюстраторськими проектами молодих українських художників. Цього разу блукаємо і знаходимо себе у графічному лісі Лесі Кошуби.

 

Про ілюстрації

 

Книжка-картинка для дітей «Знаходитися у лісі» — це історія про те, як блукаючи в лісі й шукаючи вихід, можна знайти самого себе. «Знаходитися» — в сенсі «перебувати» й водночас «знаходити себе», завдяки чарівним місцинам лісу і його мешканцям.

 

Моєю метою було сказати, що природа, яка нас оточує — жива і має душу. Дівчинка заходить в ліс, потрапляє в різні його куточки, зустрічається зі священним деревом лісу, яке й допомагає їй віднайти людей. Дерева виступають в ролі живих істот і друзів людей, які живуть з ними в гармонії.

 

Під час роботи була використана техніка туш/перо. Присутні всього три кольори: синій, зелений та жовтий. Вважаю, що графічна техніка дає змогу більш чіткіше передати зміст композиції. Замість широкої палітри кольорів, я використала графічність, щоб показати різноманіття фактур лісу, дрібні елементи рослин, які можна довго розглядати.

 

Найважчим у реалізації, мабуть, було складання композиції. Тим паче, що сюжет придумувала сама. Потрібно було зробити усі ілюстрації різними й водночас не втратити між ними зв’язок, щоб прослідувалася одна сюжетна лінія. Але це був хороший досвід у створенні книжки без тексту, яка повинна розповісти історію лише самими ілюстраціями.

 

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся Кошуба

Леся КошубаЛеся Кошуба

Про впливи

 

Перш ніж взятися за проект, переглянула чимало артбуків: як і українських, так і іноземних ілюстраторів. Оскільки займаюся книжковою та станковою графікою, мені ближчі графічні техніки. Вважаю, що графіка тісно переплетена з ілюструванням. Адже вчить художника більш образному мисленню, використанню алегорії та символізму.

 

Про ілюстраторку

 

Навчаюся в Українській академії друкарства, на кафедрі книжкової та станкової графіки. Під час навчання створила кілька книжок за допомогою цієї ж техніки — туш/перо. Хочу й надалі займатися книжковою ілюстрацією. Готова до співпраці з видавництвами.

 

Радимо також поглянути на читачів у літерах Наталі Левицької«Війну між псом та вовком» в колажах Дарії Бабченко та акварельний «Вітер у вербах» Оксани Булькевич.