Книжковий Арсенал

14 подій на Книжковому Арсеналі для професіоналів

13.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Програма цьогорічного Книжкового Арсеналу переповнена різноманітними подіями. Більшість з них розподілено між конкретними категоріями, що орієнтовані на певний спектр зацікавлених відвідувачів. Не бракує серед них і професіоналів видавничої справи, для яких книжка є не просто формою медіа та джерелом інформації, але й предметом їхньої фахової діяльності. Читомо відібрало 14 найцікавіших подій для професіоналів видавничої справи та літераторів, які неодмінно потрібно відвідати.

22 травня

Дискусія «Переоблік книговидання: що варто рахувати?»

  • 16:00 – 16:45 Бізнес-сцена.

 

Учасниці: Олександра Коваль, Ірина Батуревич, Юлія Федів, Андрій Биченко. Організатор: Український інститут книги, Читомо.

 

Український інститут книги — державна установа при Міністерстві культури України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

 

Читомо – медійний проект, який висвітлює діяльність видавничої справи в Україні та світі, а також інформує про новинки книжкового ринку й популяризує читання.

23 травня

Дискусія «Жінки у видавничій сфері України та Німеччини»

  • 13:00 – 13:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Зоє Бек (Німеччина), Мар’яна Савка, Ольга Погинайко. Організатор: Франкфуртський книжковий ярмарок, за підтримки Фундації Курта Вольфа.

Дискусія «Премії та рейтинги в дитячій літературі: світовий досвід та український концепт»

  • 13:00  – 13:45 Кафе «Європа»

Презентація колекції IBBY Honour List. Учасники: Ліз Пейдж (Швейцарія), Анна Третяк, Алла Гордієнко, Наталя Гажаман, Юлія Мурашова. Модератор: Валентина Вздульська. Організатор: Книжковий Арсенал, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

 

Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги — заснована 1953 року неприбуткова організація у Швейцарії, метою якої є пропагування книг для дітей. Вона складається із понад 70 національних секцій, у тому числі IBBY Канада, IBBY Ірландія, IBBY Австралія, USBBY (США), Українська секція IBBY та ін.

Презентація спецпроекту «Книга. Ідея. Успіх. Де знаходять і як реалізовують найкращі бізнес-ідеї»

  • 17:00 – 17:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Володимир Чеповий, Іван Богдан. Організатори: Журнал «Бізнес», Yakaboo. Спецпрограма «Бізнес-взаємодія у відкритих системах» [kmbs].

 

Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs] — українська бізнес-школа, заснована 1999 року при Національному університеті «Києво-Могилянська академія».

Дискусія «Як подружити книговидання та VR/AR

  • 18:00 – 18:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Сергій Полежака, Тамара Тачинська, Олександр Ситніков, Катерина Котвіцька. Організатор: New Cave Media.

 

Проект New Cave Media запустився наприкінці березня 2017 року. За допомогою технології 360° його засновники створюють як журналістські, так і комерційні сферичні історії та 3D-тури.

24 травня

Дискусія «Як видавцеві працювати з програмою “Креативна Європа”?»

  • 13:00 – 13:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Пол Енґельс (Велика Британія), Діана Воланд (Італія). Організатор: Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

 

Креативна Європа (Creative Europe) — програма Європейського Союзу з бюджетом 1,46 млрд € в галузі культури на 2014–2020 роки. Наша країна долучилася до програми у 2016 році. З того часу ми стали свідками цілої низки успішних українських проектів, які були здійснені за підтримки цього унікального фонду.

 

Читайте також: VERBація: Колективний переклад сподобається тим, хто любить зосереджено вчитися

Презентація «Лондонський книжковий ярмарок: нові можливості для України»

  • 16:00 – 16:45 Бізнес-сцена

 

Організатор: Лондонський книжковий ярмарок, за підтримки Британської Ради в Україні та Українського інституту книги.

 

Лондонський книжковий ярмарок — проводиться більш ніж 40 років. За цей час він став не тільки одним із головних світових книжкових форумів, а й високотехнологічною інформаційною платформою для широкого кола представників книжкової, а також дотичних до неї кіно- і телеіндустрій, індустрії інтерактивних розваг.

 

Читайте також: Яскравий лондонський дебют: перемоги Арсеналу та увага до українського стенду

Дискусія «Літературна премія: не лише як статус, але і як можливість»

  • 18:00 – 18:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Петро Яценко, Ольга Гнатюк, Ганна Улюра. Організатор: офіс «Львів — місто літератури ЮНЕСКО».

 

У грудні 2015 року Львів увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, здобувши титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Новий статус міста означає для нього вихід у світовий літературний простір, розвиток літературного туризму та можливість різноманітної творчої співпраці на міжнародному полі. Це не просто велика кількість подій, яких і нині не бракує – а системний розвиток міжнародного літературного життя на базі Львова

Дискусія «Чому шоу-бізнес поглинає політику? Чи можуть медіа цьому протистояти?»

  • 19:00 – 19:45 Бізнес-сцена

 

Учасники: Дмитро Крапивенко, Зураб Аласанія, Тетяна Микитенко. Організатор: Український тиждень.

 

Український суспільно-політичний журнал «Український тиждень», виходить щотижнево починаючи з 2007 року. Він пропонує читачам детальний огляд ключових політичних, економічних та соціальних подій, що відбуваються на території України та у всьому світі.

25 травня

Дискусія «Літературна резиденція: простір спільних можливостей vs місце втечі від світу»

  • 15:00 – 16:30 Бізнес-сцена

 

Учасники: Ольга Запорожець, Наталка Сняданко, Тетяна Терен, Поліна Городиська, Таня Родіонова, Юлія Джугастрянська. Організатор: Карпатська літературна резиденція.

 

Карпатська літературна резиденція — щороку проводиться у готельному комплексі «ТАОР — Карпати». Проект примає літераторів, перекладачів, менеджерів культури та репортажистів.

 

Читайте також: Карпатська Літературна Резиденція: усамітнення в творчості

Доповідь «Книжковий бізнес: сусідські стосунки США, Мексики та Канади»

17:00 17:45 Бізнес-сцена 

 

Спікер: Едварда Навотка (США). Організатор: Мистецький арсенал.

 

Едвард Навотка – засновник і редактор авторитетного видання Publishing Weekly, який знавці називають “Бі-Бі-Сі книговидання”.

26 травня

Доповідь «Чеський книжковий маркетинг у світі: як дістатися на світовий ринок?»

  • 12:00 – 12:45 Бізнес-сцена

 

Учасник: Олдржих Павловський (Чехія). Організатор: Чеський  центр.

 

Чеський центр у Києві — входить до складу управління чеських центрів та є частиною Міністерства закордонних справ Чехії й займається популяризацією чеської культури та освіти в Україні. До мережі чеських центрів входить 22 державні установи.

Зустріч «Сучасний літературний музей: який він?»

  • 15:00 – 15:45 Бізнес-сцена

 

Зустріч «Сучасний літературний музей: який він?» з Івом Ганьом, директором Будинку-музею Оноре де Бальзака в Парижі. Організатор: Французький Інститут в Україні.

 

Французький Інститут в Україні (ФІУ), розташований у Києві та підпорядкований Посольству Франції в Україні, було створено у 1994 році на підставі міжурядової угоди. Місією Французького Інституту в Україні, як і місією близько 150 французьких культурних закладів закордоном, керованих Міністерством Закордонних справ та Міжнародного розвитку Франції, є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських стосунків з українськими діячами у царинах освіти, науки, культури та творчості.

Дискусія-лекторій «Комікс-видавництво своїми руками»

  • 14:00 – 14:45 Зал «УВК»

 

Учасники: Дмитро Данилюк, Ярослав Мішенов, Ілля Стронґовський. Модераторка: Олександра Ринк. Спеціальна програма видання Vertigo.

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» пройде 22-26 травня у Мистецькому Арсеналі. Його програма містить понад 450 подій. Це і зустрічі з українськими та іноземними авторами, і автограф-сесії, і презентації, і ярмарок ілюстраторів, і багато іншого.