Книжковий Арсенал

Книжковий Арсенал-2024 відвідали 35 тисяч людей

03.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Закінчився XII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», його відвідали 35 тисяч осіб. Про це повідомили на фейсбук-сторінці  фестивалю.

Відвідувачі стали учасниками понад 160 подій: у просторі Мистецького арсеналу відбулися дискусії, перфоманси, вистави, кінопокази концерти, публічні розмови, а також 10 виставкових проєктів і 4 книжкові колекції, які осмислюють непрості досвіди, що стаються з українками та українцями у війні.
Про непрості досвіди свідчив зокрема стенд «Книги, знищені росією» . «Книжки, знищені російською ракетою у Харкові, збирали навколо себе людей і нагадували, що війна проти українців, культури й мови — досі триває», — зазначили у дописі фестивалю.
«Книжковий Арсенал — це мультидисциплінарний фестиваль, на якому осмислюються найважливіші питання суспільства, в якому ми живемо, саме в контексті книги. Цього року наші куратори фокус-теми, тобто того великого питання, навколо якого розгорталися всі дискусії, Тетяна Огаркова і Володимир Єрмоленко запропонували таку метафору – “Життя на межі”. Її гірким втіленням та закликом до підтримки книжкового Харкова стали спалені наклади з харківської друкарні “Фактор-друк”, представлені на окремому стенді. А в подіях програми Фестивалю усі ми разом осмислювали ті досвіди, які проживає нині вся країна, наша культура та її люди», — наголосила Олеся Островська Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.
На фестивалі було представлені 100 українських видавництв і 5 книгарень. Програма включала літературні та професійні заходи, події для дітей і підлітків, спеціальні програми від Українського ПЕН і фестивалю «П’ятий Харків».
Гостями події стало 260 людей, серед яких: Оксана Забужко, Франциска Девіс, Ліза Віда, Олена Стяжкіна, Таня Малярчук, а також багато інших письменників, філософів, перекладачів та митців. Окрім того, Фестиваль також відвідали перша леді Олена Зеленська, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, депутат Петро Порошенко та інші високопосадовці.

Відвідувачі фестивалю мали можливість побачити та погортати книжки, що вийшли друком протягом року на Вітрині новинок(щорічний спецпроєкт Читомо та Книжкового Арсеналу).

 

Як відомо, 2023 року Книжковий Арсенал тривав з 22 до 25 червня в офлайн-форматі.

 

Читайте також: Поміж тривог. Книжковий Арсенал-2023

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Книжкового Арсеналу