Книжковий Арсенал

Книжковий Арсенал оголосив дати проведення у 2023 році

31.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Команда Мистецького Арсеналу оголосила про проведення 11-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2023 році.

 

Фестиваль триватиме з вечора 22 червня (офіційне відкриття) до 25 червня.

 

«Протягом останнього року наша команда зробила багато важливого за кордоном: Книжковий Арсенал був присутній на різних найважливіших книжкових ярмарках та фестивалях світу зі своїми програмними подіями та спеціальними проєктами, в тому числі професійного спрямування – розказала в ексклюзивному коментарі Читомо Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». – Але нам всім дуже не вистачало нашого реального фестивалю».

 

Організатори події зазначили, що структура Книжкового Арсеналу залишиться незмінною для відвідувачів і складатиметься з двох елементів: програмної частини фестивалю та книжкового ярмарку з відповідними тематичними секціями.

 

Книжковий Арсенал відбуватиметься у лівому крилі першого поверху Старого арсеналу.

 

«Ми відчуваємо, розділяємо та добре розуміємо цей запит на культурні події від наших відвідувачів, людей, які живуть і працюють в Україні сьогодні: нам всім потрібно збиратись разом, відчувати себе серед своїх, проговорювати важливі питання, ділитись досвідами. – додала Юлія Козловець. – Нам потрібний Книжковий Арсенал в Києві!»

 

Цьогоріч книжковий ярмарок буде організований в інший спосіб: з огляду на дуже нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни, неможливість організації їх гідного рівноцінного представлення у форматі індивідуальних стендів та ризикованість з точки зору безпекових вимог, операторами продажу книжок на фестивалі будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні:

  • книгарня «Сенс» представить секцію «Нонфікшн»,
  • книгарня «Книжковий Лев» — секцію «Художня література»,
  • книгарня «Закапелок» — секції «Дитяча література», «Комікси та графічні романи».

 

Оператором секції «Арткнига» стане Довженко-Центр у межах міжінституційного партнерства з Мистецьким Арсеналом. Книжковий Арсенал приділить увагу секції «Воєнна література». У просторі ярмарку буде представлена добірка видань, створених ветеранами війни, учасниками бойових дій, членами їхніх сімей, книги про війну, видані після 2014 року.

 

«Ми зробимо все, щоб він був. Не такий масштабний, як раніше, інакше організований, з дуже сфокусованою програмою, але він збере нас всіх в галереї Старого Арсеналу, і це головне», – підсумувала Юлія Козловець.

 

Більше інформації про фокус-тему, кураторів та особливості програми подій буде опубліковано згодом на сайті Книжкового Арсеналу.

 

Нагадаємо, Україна буде в центрі уваги на Лондонському книжковому ярмарку-2023

 

Читайте також: Конкуренція з Лондоном і вплив війни: ярмарок Болоньї відзначає 60-річчя