бібліотеки

Книжки з «Вітрини новинок-2024» передали пошкодженим бібліотекам

27.06.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжки з проєкту «Вітрина новинок-2024» до XII «Книжкового Арсеналу», що втілюється у співпраці з Читомо, передали до пошкоджених російськими окупантами бібліотек у межах програми PEN Ukraine «Незламні бібліотеки». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Книжкового Арсеналу.

Після завершення фестивалю близько 200 книжок передали до бібліотек Запоріжжя, Вільнянська, Нікополя, Новомиколаївки, Тернуватого, Барвінкового, а також Нововоронцовському центру культури і дозвілля та херсонській ініціативі «Книги в укритті».

 

Крім того, під час літературно-волонтерських поїздок команда Українського ПЕН презентувала актуальні книжки і від партнерів: Book Aid International, Ukrainer, Видавництво Pabulum та Komubook.

 

«Завдяки співпраці та підтримці програми “Незламні бібліотеки”, пошкоджені та практично зруйновані бібліотеки прифронтових містечок отримали книжки українською та англійською мовами», — зазначили у дописі.

«Незламні бібліотеки» — безстрокова програма Українського ПЕН щодо підтримки українських бібліотек, які постраждали внаслідок війни росії проти України. За підтримки іноземних партнерів, українських видавництв та небайдужих українців ПЕН збирає і передає нові книжки українською й англійською мовами для бібліотек на звільнених та прифронтових територіях.

 

«Вітрина новинок» — це щорічний спецпроєкт Читомо, у якому представляються видання, які видавці опублікували протягом певного періоду часу до фестивалів Книжковий Арсенал або Book Forum. Його головне мета — допомогти читачам дізнатися про всі визначні новинки й визначитися з майбутніми покупками, а також підтримати українських видавців.

 

Як повідомлялося, Читомо запустило проєкт «Вітрина новинок-2024» до XII міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

 

У 2024 році традиційний формат «Вітрини» змінився: на сайті Читомо вийшло 12 матеріалів, що знайомлять з найважливішими новинками книговидавничого ринку за 2023-2024 роки, на які читачам рекомендують звернути увагу. Серед них українська репортажна проза, прозові книжки, збірки поезії, переклади художньої прози, книжки від дитячих письменників-військових, ще збірки поезії, новинки історичного нон-фікшну, нові арткнижки, книжки воєнної мемуаристики, дитяча література воєнного часу, фотокниги про Україну і книжки про війну.

 

Цьогорічна вітрина на Читомо відбувається за фінансової підтримки фундації ЗМІН.

 

Читайте також: Свято життя на межі: XII Книжковий Арсенал

 

Фото: ПЕН Україна