* ESC - закрити вікно пошуку
плагіат
Автори графічного роману «Герой поневолі» заявили про плагіат
12.09.2018Автори графічного роману «Герой поневолі» за мотивами одноіменної повісті Івана Франка Міхай Тимошенко та Кирило Горішний заявили про плагіат. Про це йдеться на Facebook-сторінці, присвяченій графічному роману.
Згідно із заявою, у червні представник однієї української кінокомпанії звернулася до Тимошенка та Горішнього із проханням надати дозвіл на використання малюнків із графічного роману для створення тізер-трейлера фільму за мотивами повісті Івана Франка «Герой поневолі».
За словами авторів графічного роману, кінокомпанія мала намір на основі малюнків створити тізер-трейлер, аби презентувати проект фільму в межах конкурсу кінопроектів патріотичного спрямування, оголошеного Міністерством культури.
В ексклюзивному коментарі для Читомо, Міхай Тимошенко зазначив, що кінокомпанія двічі виходила на зв’язок з авторами. Так, у 2017-му році її представники запитували про дозвіл на використання матеріалів графічної новели для створення сторі-борда кінопроекту, а в 2018-му хотіли використати зображення для аніматик до свого сценарію. Обидва рази кіностудія отримала відмову.
«Я особисто був проти з різних причин. Ніхто не озвучив нашу роль у цьому кінопроекті. Озвучили лише бажання взяти нашу готову роботу та використовувати її як аніматика-сторіборд для подання проекту до Держкіно на отримання коштів. На таке кіно попросили 35 880 000,00 грн. Звісно, у ньому беруть участь всі учасники цього кінопроекту, але не ми. Тобто презентують нашу роботу, щоб отримати гроші, і ні слово про співпрацю чи оплату авторских прав.
Друга моя особиста причина відмови полягає у тому, що брати режисери, які вже писали «сценарії» для кінопроекта «Герой Поневолі», зняли перед тим два провальні в прокат містичних трилери «Синевир» та «Чунгул». Фільми, судячи з провалу в прокаті та оцінок від глядачів, це повний треш. Тож це викликало в мене недовіру», – розповів Читомо Міхай Тимошенко.
«З огляду на різні причини ми не дали такого дозволу. Не дивлячись на це, кінокомпанія все-таки представила свій тізер-трейлер у публічному просторі, оприлюднивши візуальну концепцію нашого графічного роману та малюнки як результат власної творчості, без жодного належно оформленого посилання на оригінальних авторів або видавця», – зазначили в заяві.
Зокрема, як стверджують Міхай Тимошенко та Кирило Горішний, у першому кадрі тізер-трейлера використано фрагмент зображення на сторінці 3 тому 1 графічного роману. В інших кадрах використали перемальовані малюнки із графічного роману. На сторінці у соціальній мережі використали фрагмент зображення на сторінці 18 тому 1 графічного роману, яка була стерта після зауважень до кінокомпанії щодо порушення авторських прав.
«В жодному випадку ми не плануємо будь-якої асоціації з цим кінопроектом. Ми раді, коли наше бачення надихає інших, але є велика різниця між отриманням натхнення для праці та створенням плагіату. Просимо поваги до нашої роботи і не забувати, що «без муки нема науки»», – наголосили автори графічного роману.
В заяві нагадують, що графічний роман «Герой поневолі» є продуктом інтелектуальної праці авторів Міхая Тимошенко та Кирила Горішнього, виданий видавництвом «Леополь». Його рисунки не є вільнодоступним джерелом на кшталт стокових чи будь-де знайдених зображень. Оригінальний твір «Герой поневолі» Івана Франка вільнодоступний в публічній сфері, а його адаптація у вигляді графічного роману, в тому числі і малюнки Міхая Тимошенка, захищені авторським правом.
Раніше повідомлялося, що за за графічним романом «Герой поневолі» відкриють виставку
Читайте також: Як роман Франка став графічним: кілька секретів «коміксної кухні»
Made in Ukraine: комікси великі й маленькі
Чільне зображення: Facebook / Герой поневолі
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості