наука

Премія «Академічна негідність» визначила найбільших плагіаторів 2023 року

18.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія «Академічна негідність», заснована українськими освітянами, оголосила «переможців» у 8 номінаціях. Переглянути оголошення лавреатів і номінантів премії можна за посиланням.

«Плагіатор 2023»:

У цій категорії були номіновані такі кандидати та кандидатки:

 

  • міністр освіти і науки України Оксен Лісовий за плагіат у кандидатській дисертації;
  • ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Богдан Буяк;
  • докторка медичних наук Вікторія Петрушенко.

Перемогу у номінації здобув Оксен Лісовий.

 

«Фальсифікатор 2023»:

«Фальсифікаторкою року» оголосили Вікторію Петрушенко через підміну назв хвороб у дисертації (панкреатит вона змінила на панкреонекроз).

 

Також номінували:

  • подружжя Лідію і Григорія Савченків з факультету будівництва та транспорту Сумського національного аграрного університету за фальсифікацію освітнього процесу та плагіат;

 

  • співробітників Сумського національного аграрного університету Олександра Савченка, Людмилу Циганенка та Валерія Жмайловв за фальсифікацію освітнього процесу та службове підроблення.

 

«Псевдонауковець 2023»:

Псевдонауковим творці премії визнали канал 2+2 через «систематичне і широкомасштабне поширення різних псевдонаукових фейків і талановите перебріхування текстів західних мас-медія про наукові теми».

 

«Токсичний ректор 2023»:

Ним став ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький.

 

Окрім нього, за звання «токсичного ректора» змагалися ректор Київського національного університету ім. Т. Шевченка Володимир Бугров і ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко.

 

«Спец(з)рада 2023»:

Головним академічним негідником у цій номінації визнали Харківський національний педагогічний університет ім. Сковороди, що створив кілька «одноразових» спецрад, у яких захистилися плагіатори.

 

Спецради Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова та спеціалізовану вчену раду Запорізького національного університету також вважають прихильниками плагіату.

 

«Скандал 2023»:

Головним скандалом у науковій спільноті визнали призначення Оксена Лісового на посаду міністра освіти і науки після того, як у його кандидатській дисертації знайшли плагіат.

 

Журі премії звернуло увагу й на прийняття Кабміном змін до законодавства, яке дозволило плагіаторам Лісовому й Бабаку відмовитися від своїх фальшивих плагіатних дисертацій і залишитися при посадах, а також на узаконення езотеричної освіти в України.

 

«Посіпака 2023»:

Ним став заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

 

«Посіпаками» також вважають Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та суддю Харківського окружного адміністративного суду Юрія Супруна.

 

Як відомо, 2018 року цю «відзнаку» отримали Дмитро Дроздовський, Ольга Богомолець, Катерина Амосова та Атестаційна колегія МОН. Про «лавреатів» 2019 року — тут.

 

Чиайте також: Відмова від наукового ступеня – куди це веде?

 

Чільне зображення: commons.com.ua