Holodomor

Віхола скасувала презентацію книжки про Голодомор, в якій знайшли плагіат

07.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Віхола» скасувало презентацію книжки українського історика Віталія Огієнка «Голодомор. Історія неусвідомленої травми», у якій викладачка Кембриджського університету Дарія Маттінглі виявила свої ж ідеї, припущення і підходи. Про це видавництво повідомило на сторінках у соцмережах.

«Наразі Віталій [Огієнко] планує взяти невеличку паузу, аби вивчити детально усі зауваження до його тексту, які опублікувала у своєму дописі дослідниця Дарія Маттінглі», – зазначило видавництво у дописі на фейсбуці.

 

Також у Віхолі повідомили, що автор зауважив, що допустився низки помилок і готовий їх детально обговорити з Дарією Маттінглі.

 

Віталій Огієнко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею української діаспори, понад 10 років працював в Українському інституті національної пам’яті. Історик за освітою, досліджує українське травматичне минуле, зокрема Голодомор 1932-1933 рр. Редактор книги «Голодомор та походження радянської людини: прочитуючи свідчення Анастасії Лисивець» (The Holodomor and the Origins of the Soviet Man. Reading the Testimony of Anastasia Lysyvets), яка 2022 року вийшла у Німеччині.

 

Як відомо, викладачка Кембриджського університету Дарія Маттінглі виявила в плагіат своїх ідей, припущень і підходів у книжці «Голодомор. Історія неусвідомленої травми» українського історика Віталія Огієнка.

 

«У розділі про призвідців Голодомору на місцях я побачила свої вже опубліковані ідеї, припущення, концептуальні підходи й навіть цілі речення без посилання на мене. Спочатку я не вірила своїм очам! У книзі є плагіат робіт Наталії Романець й Оксани Кісь. Я у прекрасній компанії», — зазначила Маттінглі.

 

Як повідомлялося, премія «Академічна негідність», заснована українськими освітянами, оголосила «переможців» у 8 номінаціях.

 

Читайте також: До Дня памʼяті жертв Голодомору: шість книг, щоб зрозуміти себе