* ESC - закрити вікно пошуку
короткий список
Відомі фіналісти конкурсу Фонду Лесі та Петра Ковалевих
11.08.2019Журі літературного конкурсу «Нагорода Фонду Петра і Лесі Ковалевих 2019 року» обрало фіналістів у трьох категоріях. Про це повідомляє сайт українського Пен-клубу.
Поезія:
- Наталя Бельченко «Знаки і знади» (Дух і літера, 2018)
- Дарина Гладун «Рубати дерево» (Смолоскип, 2017)
- Василь Карп’юк «Глінтвейн дорогою на Говерлу» (Discursus, 2017)
- Анатолій Кичинський «Жива і скошена тече в мені трава» (А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2018)
- Галина Крук «Доросла» (Видавництво Старого Лева, 2017)
Проза:
- Катерина Калитко «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» (Видавництво Старого Лева, 2017)
- Олег Коцарев «Люди в гніздах» (Комора, 2017)
- Ярослава Терлецька / Галина Петросаняк «Різдвяний янгол» (Discursus, 2018)
- Василь Трубай «Сім оповідань» (Задруга, 2017)
- Марина Єщенко «життЯ моЄ!!!» (Видавництво Пенмен, 2017)
Переклади української літератури англійською мовою:
- Елі Кінселла, переклад книги «Інші дні Анни» Тараса Прохаська
- Ганна Лелів, переклад книги «Щасливі голі люди» Катерини Бабкіної
Також повідомляється, що лауреатів конкурсу вперше нагороджуватимуть під час урочистої церемонії на Форумі Видавців-2019 у Львові. Церемонія нагородження відбудеться 21-го вересня о 19:00 за адресою – вул. Академіка Гнатюка, 11 (приміщення Першого українського театру для дітей та юнацтва).
Фонд Ковалевих засновано у 1967 році при Союзі Українок Америки для підтримки творців української науки та літератури. СУА – найстарша українська організація Америки, утворена 1925 року, котра протягом тривалого часу займається доброчинністю, зокрема у галузі культури. У своєму заповіті фундатори нагороди відзначили: «Ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України».
Подружжя Ковалевих походило з центральних українських земель, Петро Ковалів до 1919 року працював аташе дипломатичної місії Української Народної Республіки в Голандії та Бельгії, згодом подружжя Ковалевих мешкало у Швейцарії. Створення Фонду було виявом їхнього патріотизму та усвідомлення значення літератури та науки для національного розвою.
Як відомо, після здобуття Україною незалежності лауреатами цієї нагороди у різні роки були Леонід Плющ, Тамара Гундорова, Юрій Андрухович, Софія Майданська, Оксана Забужко, Марта Тарнавська, Віра Вовк, Василь Ґабор, Михайлина Коцюбинська, Олександр Ірванець, Василь Махно, Лариса Онишкевич та інші.
Раніше повідомлялося, що Букерівська премія оголосила довгий список претендентів на здобуття цьогорічної нагороди, до якого потрапили й відомі письменники Маргарет Етвуд та Салман Рушді.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості