нагорода

Салман Рушді отримав премію від Центру Вацлава Гавела

16.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

«Премію порушення спокою» (Disturbing the Peace Award) від Центру Вацлава Гавела отримав британський письменник Салман Рушді. Про це повідомило AP.

Присутність письменника на церемонії у Манхеттені трималася в таємниці до останнього. Лише декілька з понад 100 відвідувачів заздалегідь знали про візит Рушді. Така обережність через торішній напад у Нью-Йорку під час літературного фестивалю, внаслідок чого письменник втратив зір на праве око та має проблеми з рукою.

 

«Прошу вибачення за те, що я таємничий гість. Я зовсім не почуваюся загадковим, але це трохи спростило життя», — звернувся до гостей Рушді після того, як його представив автор «Читання Лоліти в Тегерані» Азар Нафісі.

 

Значну частину своєї промови Салман Рушді присвятив ушануванню Вацлава Гавела — одного з перших лідерів уряду, який захистив його після того, як письменник був змушений переховуватися від іранської влади з 1989 року.

 

Рушді сказав, що Гавел був «його своєрідним героєм», який «умів бути художником і водночас активістом».

 

«Він надихав мене, як і багатьох-багатьох письменників, і отримати нагороду його імені — велика честь», — додав Рушді.

 

Премія порушення спокою — щорічна премія Фонду бібліотеки Вацлава Гавела. Нею відзначають письменників, які поділяють цінності Вацлава Гавела щодо прав людини та зазнали переслідування за свої переконання. Нагорода включає грошовий приз у розмірі 5000 доларів США.

 

Нагадаємо, Салмана Рушді нагородили премією миру німецьких книгарів-2023.

 

Читайте також: Письменник Салман Рушді втратив зір на одному оці після замаху

 

Чільне фото: Evan Agostini, AP