* ESC - закрити вікно пошуку
Календар подій
22.11
13 актуальних конкурсів для письменників, видавців і науковців
«Не перемагає тільки той, хто не бере участі» — чуємо ми звідусіль в епоху суцільних розіграшів. Але конкурси — це не розіграші, а події, на яких автор-початківець, досвідчений письменник, есеїст чи видавець може показати вправність у своєму ремеслі.
Щоб наші читачі не втрачали можливості й проявили себе, ми зібрали 13 актуальних конкурсів, на які ви ще встигаєте податися.
«Планета загиблих зорельотів»: конкурс науково-фантастичних оповідань
- Прийом на конкурс здійснюється до 9 вересня 2021 року.
Конкурс оповідань, присвячений творчості фантаста і поета Олексія Кацая. Назва конкурсу взята з його книжки «Сонетографія Планети Загиблих зорельотів».
Тема конкурсу – Всесвіт, зорельоти, планети.
Обсяг твору для подачі – від 5 000 знаків із пробілами до 40 000 знаків із пробілами. Твори мають бути українською мовою та неопублікованими раніше.
Конкурс малих прозових форм імені Василя Стефаника
- Прийом на конкурс здійснюється до 12 вересня 2021 року.
Метою щорічного конкурсу є сприяння розвитку малих прозових форм у сучасній українській літературі та їх популяризація авторами України та авторами, що мешкають за її межами й пишуть українською мовою. У такий спосіб організатори конкурсу підтримують талановитих та креативних українців. Конкурс проводиться задля вшанування пам’яті Василя Стефаника.
Конкурс студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-1950-х років»
- Прийом робіт на конкурс здійснюється до 1 жовтня 2021 року.
Мета конкурсу — сприяти студентським науковим дослідженням з тематики українського визвольного руху. На конкурс можуть подаватися наукові роботи щодо історичних подій 1920-1950 років, а також про діяльність провідних постатей та дослідження архівних документів цього періоду.
Міжнародний літературний конкурс рукописів прози «Крилатий Лев»
- Прийом робіт на конкурс здійснюється до 1 жовтня 2021 року.
Спеціальною відзнакою конкурсу є випуск книжки переможця накладом не менше 1000 примірників. Також цього року журі започаткували нову спеціальну відзнаку під назвою «Свята Софія», де найбільші шанси на перемогу матимуть твори, в основі яких є глибокі морально-етичні цінності.
Міжнародний літературний конкурс «Україна в барвах слова»
- Прийом робіт на конкурс здійснюється до 10 жовтня 2021 року.
Літературний конкурс відбувається щороку за ініціативи Національного музею літератури України й приурочений до Дня писемності та мови.
Метою конкурсу є залучення активної творчої молоді та талановитих дітей до популяризації української літератури та власної культури загалом. Учасниками конкурсу можуть стати всі охочі віком від 10 до 16 років у двох основних номінаціях: «Проза» та «Поезія».
Конкурс на здобуття Премії імені Юрія Шевельова
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 15 жовтня 2021 року.
Премія імені Юрія Шевельова була заснована 2013 року. Вона присуджується раз на рік українському авторові за художню та наукову есеїстику. Нагорода має ім’я Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику, та відзначає внесок у невіддільні для цього жанру цінності: незалежність думки та витонченість стилю.
До розгляду приймаються художні або наукові есеї українських авторів, опубліковані в паперовому вигляді (книжка, збірка) протягом 2021 року. Кожен твір може брати участь у конкурсі на здобуття Премії лише один раз.
Для того, щоб податися на здобуття Премії потрібно заповнити електронну форму та подати два паперові примірники номінованої книжки.
Конкурс на одержання грантів Президента України у 2022 році
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 1 листопада 2021 року.
Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти проводить конкурс претендентів на одержання у 2022 році щорічних грантів Президента України молодими діячами у галузі театрального, музичного, циркового, образотворчого мистецтва, молодими письменниками і майстрами народного мистецтва для створення і реалізації творчих проєктів.
Конкурс на здобуття премії імені Максима Рильського
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 1 листопада 2021 року.
Держкомтелерадіо проводить конкурс на здобуття премії імені Максима Рильського. Учасники можуть взяти участь зі своїми перекладами у номінаціях «переклад українською мовою творів видатних закордонних авторів»; «переклад творів українських класиків та сучасних авторів мовами народів світу».
Конкурс оповідань «Open world»
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 1 листопада 2021 року.
Метою конкурсу є популяризація української культури через художню літературу. Кожні два роки буде опублікована збірка творів переможців за результатами конкурсу. Організаційний комітет також намагатиметься робити промоцію та заохочувати унікальні таланти українських письменників і митців на міжнародному рівні.
Конкурс на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 1 листопада 2021 року.
Всеукраїнська літературна премія імені Всеволода Нестайка заснована для відзначання сучасних українських дитячих письменників. Премія присуджується за кращий прозовий (реалістичний, пригодницький) твір для дітей молодшого та середнього віку, що висвітлює життя та проблеми сучасних дітей.
Конкурс на здобуття премії Drahomán Prize для перекладачів
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 30 листопада 2021 року.
Drahomán Prize — відзнака для перекладачів з української мови на мови світу, заснована 2020 року Українським інститутом, Українським ПЕН та Українським інститутом книги.
Премія покликана підтримати й відзначити сподвижницьку роботу перекладачів з української мови на мови світу, які відкривають світу українську літературу, а отже, справжню Україну, відтворену в текстах її письменників.
На Премію номінуються перекладачі незалежно від країни проживання, у доробку яких щонайменше один перекладений і опублікований художній чи документальний твір. До художніх і документальних творів ми відносимо прозові, поетичні, драматичні та нон-фікшн-видання (есеїстику, репортажі, інтерв’ю, біографії та мемуари).
Портвейн трасою 444: конкурс короткої альтернативної прози
- Прийом заявок для участі в конкурсі здійснюється до 30 листопада 2021 року.
На конкурс приймаються прозові тексти – оповідання, етюди, замальовки, нариси, новели. Організаторами конкурсу є творче угрупування Лісостеп / Lisostep.
«ДіПі – це перехідна точка, велике чистилище. Бо люди, які тут опинились, пройшли пекло війни або по іншому пройшли якусь «точку неповернення». Але не здалися і починали рухатися далі. До нових звершень. Щоб розказати про цей шлях» – зазначають організатори.
Літконкурс видавництва «Смолоскип»
- Приймати роботи почнуть восени 2021-го року
Від 1993 року видавництво «Смолоскип» проводить конкурс для молодих українських літераторів. В конкурсі перемагали відомі зараз автори та авторки Софія Андрухович, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Дмитро Лазуткін, Мирослав Лаюк, Тарас Прохасько, Мар’яна Савка, Ірина Шувалова та багато інших.
Конкурс проводять у трьох номінаціях: поезія, проза та науково-популярна гуманітаристика. На конкурс приймають раніше не публіковані твори, написані українською мовою.
Читайте також: З відпустки по книжки: 8 фестивалів і ярмарків кінця літа й початку осені