18 політв’язнів отримали стипендії імені Левка Лук’яненка

24.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні виплатили 18 державних стипендій імені Левка Лук’яненка виплати отримали 18 українців. Про це повідомили  на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Четверо бранців, яким призначена ця стипендія, досі незаконно утримуються російською федерацією чи окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованих територіях. За них кошти отримали рідні та/або довірені особи.

 

Чотирнадцять осіб, яких звільнили з незаконного ув’язнення, також отримали стипендію.

 

Державну стипендію імені Левка Лук’яненка призначають відповідним указом Президента України з 2018 року. Її надають громадянам України, незаконно затриманим, утримуваним російською федерацією, окупаційною адміністрацією рф у зв’язку з їх громадською або політичною діяльністю.

 

Виплати здійснюються у період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення. Розмір держстипендії – три прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

 

Нагадаємо, у 2021 році президент України Володимир Зеленський призначив стипендії імені Левка Лук’яненка чотирьом політв’язням, двом письменникам і редактору газети.

 

Як відомо, Читомо та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople). Він присвячений сучасним українським письменникам та журналістам-політв’язням, що перебували чи продовжують перебувати у в’язницях Криму, ОРДЛО та рф, а також політичним в’язням Туреччини, Мексики, Еритреї, Венесуели, Індії, Зімбабве та Філіппін.

 

Читайте також: Як реагує Міжнародний ПЕН на порушення свободи слова та куди звертатись загроженим митцям

 

Фото: АрміяInform