* ESC - закрити вікно пошуку
злочини росії
200 фактів лінгвоциду виявили на окупованих територіях — Кремінь
14.10.2022Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив про понад 200 фактів лінгвоциду української мови на окупованих територіях. Про це він повідомив на Міжнародній конференції Європейської федерації мовних інституцій 13 жовтня.
За словами Кременя, дискримінація, переслідування та репресії проти громадян України за мовною ознакою є однією зі складових кремлівської політики геноциду українського народу.
«На окупованих територіях відбувається витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя», — наголосив він.
Омбудсмен зазначив, що тактика, яку росія активно використовує на мовному фронті, — це поширення дезінформації або інформаційний тероризм.
Серед найбільш розтиражованих фейків російської пропаганди Тарас Кремінь назвав «розкол в Україні на мовному ґрунті», який призвів до «громадянського конфлікту».
«Поширені російськими ЗМІ брехливі повідомлення щодо “утисків російськомовного населення” чи “примусової українізації” розраховані на виправдання в очах власних громадян загарбницької війни проти України», — наголосив він.
Уповноважений також зауважив, що підставою для російської військової агресії та масових вбивств українців став так званий «мовний чинник»: «Штучне гасло “захист російськомовних громадян України” Кремль використав для виправдання окупації частини територій України».
«”Мовне” питання проросійські політичні сили продовжували використовувати і після здобуття Україною незалежності. Варто сказати, що українська була упослідженою аж до прийняття у 2019 році закону про державну мову, який нарешті запровадив дієві правові та інституційні механізми для забезпечення державного статусу української мови. І сьогодні підтримка української як єдиної державної — безпрецедентна за всі роки незалежності України», — підсумував омбудсмен.
Нагадаємо, Тарас Кремінь закликав повідомляти про переслідування за мовною ознакою та утиски української мови на окупованих територіях.
Читайте також: 100 фактів лінгвоциду: від спалення книжок до викрадення і тортур українців
Зображення: сайт Уповноваженого із захисту державної мови
Чільна світлина: BBC
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості