Григорій Сковорода

301 справжній друг Сковороди: Музей на Харківщині закликає допомогти з консервацією

23.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка, пошкоджений російською ракетною атакою у травні 2022, закликає небайдужих фінансово допомогти консервації музею. Про це повідомили на сайті установи.

Як наголошують музейники, літмузей негайно потребує протиаварійних та консерваційних робіт, аби зберегти те, що залишилось від нього після влучання російської ракети 6 травня 2022 року. З цією метою команда музею запустила акцію «301 справжній друг Сковороди», щоб зібрати 3 млн грн на консервацію музею.

 

«Наближається ще одна зима, а музей все ще не законсервований. Чим довше ми чекаємо, тим більше він руйнується. Ми закликаємо підтримувати армію, бо вона зберігає життя тут і зараз. Донати на потреби ЗСУ першочергові. Та за можливості просимо долучитись до підтримки музею — культурної спадщини України, яка формує національну свідомість та зберігає памʼять для майбутніх поколінь», — пояснює команда музею.

 

Після ракетного удару по музею Сковороди вціліла статуя філософа стала ще одним символом незламності українців. На території музею розташована могила та улюблені місця філософа: криниця та дуб, під яким він любив працювати. В зруйнованому росіянами будинку філософ жив і творив, в ньому ж і помер 9 листопада 1794 року.

 

До культурної ініціативи «301 справжній друг Сковороди» можуть долучитися і відкривати власні збори представники бізнесу, медіа, діячі культури та небайдужі українці.

 

«”Твій справжній друг Григорій Савич” — саме так сам Сковорода підписувався у листах до своїх друзів та учнів. 3 грудня буде 301 рік з дня народження видатного українця, який вчив нас бути собою, жити “по натурі” — тобто за покликанням, робити те, до чого були народжені, та бути друзями один одному. Час і нам показати силу справжньої дружби Григорію Савичу та подарувати йому можливість знов відчути себе вдома», — зазначила кураторка проєкту Настя Іщенко.

 

 

Кожен учасник власного збору в межах великої ініціативи отримає:

 

  • свій номер друга Сковороди;
  • дизайн-віжуал зі своїм фото та номером для соцмереж;
  • карабін зі своїм номером, як згадку про Спільнотворення та акт Дружби.

 

Після перемоги на фундаменті зруйнованого планується створити новий сучасний український музей Григорія Сковороди, проте для цього вкрай важливо зберегти те, що від нього залишилось.

 

Гривневий рахунок
Отримувач ОКЗ “НЛММ Г.С.Сковороди”
Р/рахунок UA868201720314231004301034643
МФО 820172 в ГУДКСУ в Харківській області
Код ЕДРПОУ 02220912

 

Валютний рахунок
Отримувач ОКЗ “НЛММ Г.С.Сковороди”
Р/рахунок UA723515330000025304045900869
МФО 351533 в АТ КБ “Приватбанк”
Код ЕДРПОУ 02220912

 

Представники бізнесу, медіа, культури та громади можуть долучитися окремо

 

Як відомо, російські окупанти знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка в ніч проти 7 травня 2022 року. У липні музей повідомляв, що його мають законсервувати до зими 2023 року.

 

Читайте також: Музей Сковороди на Харківщині (екскурсія)

 

Чільне фото: сайт музею