бібліотеки

Росія знищила 131 українську бібліотеку

23.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Російська армія зруйнувала в УКраїні 131 публічну бібліотеку, а ще майже 750 потребують ремонту. Про це повідомила головна бібліотекарка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Валентина Здановська під час всеукраїнської наукової конференції «Війна Росії проти України (лютий 2014 — лютий 2024). Рецепція війни».

«Як показують результати нашого дослідження, за два роки повномасштабного вторгнення в Україні повністю зруйновано 131 публічну бібліотеку. Ще 746 бібліотек зазнали різного ступеня ушкоджень, потребують капітального ремонту. На це потрібно, за попередніми оцінками, не менше як 100 млн грн», — сказала вона.

 

За її словами, наразі в Україні вдалося відновити 156 бібліотек. Вона також розповіла, що коли бібліотеки знищують, її приміщення облаштовують в сільрадах, церквах, модульних будиночках тощо.

 

«415 бібліотек втратили частину своїх фондів. Упродовж 2022–2023 років жодного видання не збереглося в 134 публічних бібліотеках. Ми зіставили дані в електронній системі моніторингу — наразі втрати бібліотечного фонду сукупно становлять більше ніж 1,5 млн видань», — сказала Валентина Здановська.

 

Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого з березня 2022 року проводить дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії». Дослідження проводять спільно з обласними бібліотеками.

 

Як повідомлялося, у ході широкомасштабної російсько-української війни російська армія знищила або пошкодила 1938 українських об’єктів культурної інфраструктури.

 

Читайте також: Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

 

Чільне фото з архіву Вікторії Лісогор