гуманітарна катастрофа

Російська армія завдала руйнувань майже 700 книгозбірням України

06.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Згідно з підрахунками Міністерства культури й інформаційної політики, у ході широкомасштабної російсько-української війни російська армія знищила або пошкодила 1938 українських об’єктів культурної інфраструктури.

«Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок повномасштабної російської агресії. Так, станом на 25 січня 2024 року збитків зазнали 1938 об’єктів культурної інфраструктури (в тому числі заклади культури, підпорядковані МКІП та іншим ЦОВВ) без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 314 – знищені (16%)», — кажуть у міністерстві.

 

Загальні втрати закладів культури державної форми власності становлять 28 об’єктів (9%), комунальної форми власності — 1910 (6%).

 

У МКІП зауважили, що найбільших втрат і збитків зазнала культурна інфраструктура у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській та Києві, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

 

Найчисельнішою групою постраждалих об’єктів культурної інфраструктури є клуби (48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

 

Загалом постраждали:

 

  • 929 клубних закладів;
  • 689 бібліотек;
  • 154 заклади мистецької освіти;
  • 113 музеїв та галерей;
  • 38 театрів, кінотеатрів та філармоній;
  • 12 парків, зоопарків, заповідників:
  • 3 цирки.

 

Через те, що майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей залишаються тимчасово захопленими росіянами, обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, що постраждали під час бойових дій та захоплення, неможливий.

 

Нагадаємо, раніше росіяни знищили найбільшу бібліотеку Маріуполя.

Читайте також: Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

 

Чільне зображення: колаж Читомо: Херсонська ОДА/Суспільне Херсон