бібліотеки

Росіяни знищили найбільшу бібліотеку Маріуполя

21.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центральна міська бібліотека ім. Короленка в тимчасово окупованому Маріуполі перетворилася на руїни. Про це повідомила Маріупольська міська рада.

В історичну будівлю в самому центрі міста за адресою вул. Городецька 43 центральна бібліотека переїхала у 2019 році. Сюди перевезли понад 150 тисяч книжок та відкрили сучасний коворкінг, де проводилися зустрічі з діячами культури, книжкові презентації та виставки місцевих митців.

 

Раніше, у 1905 році, у цій будівлі відкрили перший банк на південному сході України, який забезпечував будівництво маріупольських металургійних заводів «Нікополь» та «Провіданс». 

 

«Але все це було цілеспрямовано знищено росіянами під час блокади міста. Тепер історична будівля більше нагадує руїни», — коментує Маріупольська міська рада.

Бібліотека до окупації

 

Маріупольська Центральна міська бібліотека ім. Короленка на початку повномасштабного вторгнення стала для місцевих прихистком від російських ударів. Згодом вона почала зазнавати руйнувань, багато книжок було втрачено. Тоді бібліотека переїхала в Дніпро, де почала знову збирати літературу. 

 

Нагадаємо, що Росія зруйнувала щонайменше 571 українську бібліотеку

 

Читайте також: Росіяни зруйнували будинок культури, де відбувався Нью-Йоркський літературний фестиваль

 

Фото: Маріупольська міська рада; туристичний сайт mistomariupol.com.ua