Kyiv Photo Book

6 причин відвідати фестиваль Kyiv Photo Book

01.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

9 лютого у Києві уперше відбудеться Фестиваль фотокниг та художніх фотоальбомів Kyiv Photo Book, який прагне розвинути комунікацію між творцями таких видань і шанувальниками мистецтва. У суботній день видавці, фотографи та усі, хто цікавиться художньою фотографією, зберуться в креативному просторі IZONE. Розповідаємо про те, чому варто відвідати цей фестиваль.

 

Щоб погортати небачену кількість фотокниг

Небачену, тому що раніше їх стільки під одним дахом у Києві ще не збирали. Зазвичай асортимент таких видань в книжкових магазинах малий – їх продають в основному через інтернет, де для ознайомлення надають лише окремі сторінки. А от наярмаркові фестивалі можна буде розглянути фотокниги від українських і зарубіжних видавництв,  галерей, музеїв, бібліотек, фотографів та їхніх об’єднань.

 

Багато книжок до події готує «Резидент» – представник німецького видавництва «TASCHEN» в Україні. Серед них будуть «Ранні роки, 1970-1983» відомої американської фотографині Анні Лейбовіц, а також «Через інший об’єктив: Фотографії Стенлі Кубрика».

Однією з найнезвичніших книжок, які можна буде побачити на фестивалі, стане видання у формі сувою «The morning dew». Його творець – чернігівець Богдан Гуляй.

Миколаївське фотооб’єднання «MYPH» привезе серед інших і книгу Сергія Мельниченка «Behind the scenes», яка показує життя китайських нічних клубів. З цим проектом фотограф став першим українцем, який виграв престижну міжнародну премію «Leica Oskar Barnack Award 2017».

 

Зазирнути в майстерні українських митців зможемо завдяки проекту Альони Сапонової #ArtistFromWithinWorkshop. Кожна книжка серії присвячена одному відомому художнику.

Ще одна книжка про мистецтво, цього разу – танцю, яку теж можна буде подивитися на фестивалі – це «Here and now» Меріен Морей з фотографіями артистів балету різних театрів Європи.

Видавництво «Родовід» готує багато цікавих книжок, серед яких буде нещодавно видана «Теура» з фотографіями Софії Яблонської – української журналістки, письменниці та мандрівниці. А також книжка одеської фотохудожниці Анастасії Лазуренко «Pearly Gates», яка виграла Dummy Award (конкурс макетів фотокниг від «Родоводу»).

 

Читайте також: Лідія Лихач про мистецтво науковості, Dummy Award та позбавлення від екзотики

Брендан Хоффман покаже «Україну під час війни» – книгу фотографій, зроблених на сході України у 2014-2017 роках.

Багато книжок представить The Bookstore, зокрема «Ревю» іспанського фотографа і режисера Ейгеніо Рекуенко (Eugenio Recuenco), «Діаманти і перли» бельгійця Марка Лагранжа (Marc Lagrange), а також видання «Stoppers» з підзаголовком «Фотографії з мого життя у Vogue».

Поспілкуватися з фотографами й видавцями

Фестиваль викликав справжній ажіотаж серед творців фотокниг, а список учасників поповнюється ще й досі. Серед них не лише кияни, а й фотографи та видавці з різних міст України. Це, наприклад, «Артсвіт» з Дніпра, «IST Publishing» з Харкова,  уже згадане об’єднання фотографів «MYPH» з Миколаєва. Серед київських – «Родовід», «Arthuss», «Артбук» і «Booksha». Також на фестивалі можна буде познайомитися та поговорити про мистецтво фотографії з Дмитром Купріяном, Світланою Левченко, Юрієм Шелестом, Бренданом Хоффманом, Анастасією Некипілою та багатьма іншими.

 

Дізнатися, як створити фотокнигу

Якщо ви хочете створити власне фотовидання, то дати поради і вберегти від помилок зможуть співзасновниці харківського видаництва «IST Publishing» Катерина Носко і Анастасія Леонова. На фестивалі вони розкажуть про те, як співпрацювати з видавцем, у чому різниця між самвидавом, small press і традиційною видавничою справою, де шукати гроші і як потрапити на найкращі книжкові ярмарки. А засновниця «Бібліотеки українського мистецтва» і кураторка Grynyov Art Foundation Катерина Лебедєва поділиться своїм досвідом у створенні та просуванні двох фотокниг: «Софія Яблонська. Фото» і «Тетяна Лебедєва. Фото», від появи ідеї й до розповсюдження вже готового продукту.

Читайте також: Валерій Мілосердов: Культура фотобуків ? це відповідь, в якій формі буде далі існувати фотографія

 

Поринути в історію та мистецтво

Kyiv Photo Book – це чудова нагода провести вихідний день з користю. Адже гості зможуть не просто погортати книжки, а й дізнатися більше про фотографію, фотовидання та їхніх творців. Фестиваль готує насичену програму освітніх заходів. Увесь день відбуватимуться надзвичайно цікаві та пізнавальні лекції.

 

Тетяна Павлова, професорка Харківської державної академії дизайну і мистецтв, розповість про проект «Скрипка» Євгенія Павлова – одного із засновників харківської школи фотографії, яка довго була єдиним активним центром фотоавангарду в Україні. «Скрипка» – це втілення нонконформізму андерграундних фотографів, експерименти з технікою і показ голого тіла, незаангажоване мистецтво, яке народжувалося в СРСР.

Про місце фотокниги на сучасному арт-ринку України розкаже куратор фестивалю Дмитро Кракович.

 

Читайте також: Еротичне фотовидання: Роман Пятковка про тілесність пострадянської епохи

 

Побувати на презентаціях нових видань

На фестивалі фотографи й видавці представлять видання, які щойно вийшли у світ і навіть такі, що лише готуються до друку. Зокрема, Олександр Ранчуков презентуватиме нову книжку із загадковою назвою «Інші» («Другие»).

А на видання, які поки існують лише в одному сигнальному примірнику, відвідувачі зможуть оформити передплату. Наприклад, на книжку «UPHA» з роботами авторів  мистецького об’єднання «Українська фотографічна альтернатива» від видавництва «BOOKSHA».

Подивуватися фотокнигам з доповненою реальністю

Про них розкаже розробник додатку доповненої реальності Photorar та керівник студії віртуальної реальності Reynisdrangar Сергій Комков. На його лекції можна буде дізнатися, що це за технологія і як її використовувати фотографам, щоб створити абсолютно нові для сприйняття книжки. Крім того, Сергій покаже власні видання з доповненою реальністю.

 

Вхід на фестиваль безкоштовний. Триватиме подія з 11 до 20 години.

 

Читайте також: Хто є хто у культурі: від митця й філософа до споживача

 

Авторка: Люба Войтович