державна мова

7 з 50 найпопулярніших онлайн-медіа порушують закон про мову — дослідження

22.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сім з п’ятдесяти найпопулярніших онлайн-медіа порушують закон про державну мову. Про це свідчать результати моніторингу 50 найпопулярніших українських онлайн-медіа секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.

Медіа «Багнет» та «Голос.UA» подають контент виключно російською мовою. Ще 5 видань («РБК-Україна», «Політека», «Хвиля», «Вести», «Ракурс») не забезпечують завантаження українськомовної версії за замовчуванням. 

 

43 з 50 медіа дотримуються вимог закону України про державну мову. З них шість подають тексти виключно українською мовою: «Суспільне», «Zaxid.нет», «Радіо Свобода», «Новинарня», «Коментарі», «Подробиці».

 

 

За підсумками моніторингу, найчастіше українськомовна версія сторінки містить більшу кількість текстів, порівняно з версіями іншими мовами, та однакову з російськомовною. Натомість англійською подається значно менше розділів, інформаційних повідомлень, а також нових публікацій. Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» також послуговується іспанською, німецькою, французькою, польською та японською мовами.

 

З переліком популярних сайтів, що увійшли до моніторингу, можна ознайомитися тут.

 

Стаття 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» передбачає, що сайти держустанов, ЗМІ та інтернет-магазинів мають містити інформацію українською мовою, українськомовна версія має завантажуватися за замовчуванням.

 

Нагадаємо, згідно з даними уповноваженого із захисту державної мови, 25 українських посадовців провадять публічну діяльність не українською мовою.

 

Як відомо, у 2021 році зафіксували 155 звернень щодо порушення мовного закону в закладах освіти.

 

Чільна ілюстрація: iesonline.co.in