закон про мову

25 посадовців порушують закон про державну мову — мовний омбудсмен

14.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

25 українських посадовців провадять публічну діяльність не українською мовою. Про це йдеться на сайті уповноваженого із захисту державної мови. 

Зокрема це 8 начальників військових адміністрацій, 15 посадових осіб органів місцевого самоврядування та 2 керівники установ комунальної форми власності.

 

Випадки використання недержавної мови трапляються у телевізійних етерах (як наживо, так і в межах підготовлених відеосюжетів), Telegram-каналах, Facebook-сторінках та на Youtube-каналах посадовців.  

 

Водночас у результатах огляду зазначають, що здебільшого робочою мовою діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування є державна мова.  

 

Як відомо, з 16 липня уповноважений із захисту державної мови зможе штрафувати посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної»

 

На таких осіб складатиметься протокол про адміністративне правопорушення. Так, можливе рішення про стягнення у вигляді попередження або штрафу від 3400 до 8500 гривень, якщо порушення вчинено вперше. Штраф за повторне протягом року порушення від 8500 до 11900 грн.

 

Як відомо, у 2021 році зафіксували 155 звернень щодо порушення мовного закону в закладах освіти.