інформаційна війна

90% інформації російська розвідка бере з соцмереж українців – СБУ

19.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Більшість розвідувальної інформації російські окупаційні війська отримують з соцмереж українців. Про це під час брифінгу повідомила речниця управління СБУ у Львівській області Роксолана Яворська.

 

«Задумайтесь, що 90% інформації, яка поширюється нами з нашої території отримується розвідкою країни-агресора. Думайте, що поширюєте. Дуже багато дописів на зразок: “Впало в 100 метрах від військової частини”, “Пролетіло над нами недалеко від військового містечка”. Для чого ви це говорите? Для того, щоб скорегували вогонь і ворог влучив на 100 метрів ближче до цілі?», — зазначила речниця.

 

З цієї причини до оприлюднення офіційної інформації користувачам заборонено публікувати дані про ракетні удари, адресу ураженого об’єкта та наслідки руйнувань, світлини військових чи стратегічних об’єктів.

 

Роксолана Яворська наголосила: «Ми мусимо розуміти, що в часи війни потрібно дотримуватись тиші заради власної ж безпеки».

 

Інформацію про ситуацію в країні слід отримувати з офіційних джерел: сайт президента України, сторінки ЗСУ, Міноборони, правоохоронних органів та обласних військових адміністрацій. Усі інші органи місцевого самоврядування, політики, активісти повинні узгоджувати її, перш ніж оприлюднити першими, наголошують в СБУ.

 

Як повідомлялося, в Україні законодавчо забороняють російську пропаганду й виправдання війни та запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом. Центр протидії дезінформації при РНБО України також повідомив, що російські диверсійні групи можуть маскуватися під журналістів.