* ESC - закрити вікно пошуку
війна
В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом
15.03.2022
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором. Про це повідомив перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко під час спільної трансляції українських каналів.
«Закон про колабораціонізм підписаний президентом вже, за моєю інформацією, і буде опублікований», – зазначив Корнієнко.
Раніше Верховна Рада проголосувала за кілька законів, які стосуються військових справ, у тому числі й за законопроєкти про боротьбу з колабораціонізмом – №5143 та №5144. Ці документи запроваджують кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.
Під кримінальну відповідальність потрапляє колабораційна співпраця у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах. Така діяльність каратиметься ув’язненням на 15 років.
У тексті законопроєкту №5143 інформаційна співпраця визначається як створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення певної інформації в координації з державою-агресором чи її окупаційною адміністрацією.
Окрім того, зміни у законодавстві передбачатимуть обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, терміном на 15 років, а також накладення інших відповідних покарань для осіб, які співпрацювали з ворогом. Закон дозволятиме і ліквідацію юридичних осіб, уповноважені особи яких стали колаборантами.
Раніше повідомлялося, що Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про плани ворога знищити український навчальний процес і нав’язати учням російські культурні наративи на окупованих територіях. Також центр знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.
Як відомо, росіян змушують писати листи окупантам в Україні у межах акції «Zащитникам отечества». Крім того, раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості

1353
війна
Пісня лицарської слави: з історії знаменитої «Червоної калини»
06.05.2022 - Надія Мориквас
19199
війна
Війна, що змінила мову: росія з малої літери, легітимізація матюків
04.05.2022 - Дмитро Данильчук