війна

В Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом

15.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з агресором. Про це повідомив перший заступник спікера Верховної Ради Олександр Корнієнко під час спільної трансляції українських каналів.

«Закон про колабораціонізм підписаний президентом вже, за моєю інформацією, і буде опублікований», – зазначив Корнієнко.

 

Раніше Верховна Рада проголосувала за кілька законів, які стосуються військових справ, у тому числі й за законопроєкти про боротьбу з колабораціонізмом – №5143 та №5144. Ці документи запроваджують кримінальну відповідальність за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями.

 

Під кримінальну відповідальність потрапляє колабораційна співпраця у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах. Така діяльність каратиметься ув’язненням на 15 років.

 

У тексті законопроєкту №5143 інформаційна співпраця визначається як створення, збирання, одержання, зберігання, використання та поширення певної інформації в координації з державою-агресором чи її окупаційною адміністрацією.

 

Окрім того, зміни у законодавстві передбачатимуть обмеження доступу до зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави чи місцевого самоврядування, терміном на 15 років, а також накладення інших відповідних покарань для осіб, які співпрацювали з ворогом. Закон дозволятиме і ліквідацію юридичних осіб, уповноважені особи яких стали колаборантами.

 

Раніше повідомлялося, що Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про плани ворога знищити український навчальний процес і нав’язати учням російські культурні наративи на окупованих територіях. Також центр знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Як відомо, росіян змушують писати листи окупантам в Україні у межах акції «Zащитникам отечества». Крім того, раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.