освіта

РНБО: Ворог планував знищити наші підручники й зробити російську мову державною

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про плани ворога щодо України, перехоплений спільнотою InformNapalm, зокрема у сфері освіти. Центр зазначив про це на своїй Facebook-сторінці. 

«Аналізуючи плани орди, переконуємося: українці розуміють, що розв’язана путіним війна – це не боротьба проти московії, це боротьба за майбутнє України!»,–  зазначили у повідомленні. 

 

Серед даних планів: 

 

  • знищення навчальної літератури, що спотворює історію або пропагує нацизм та русофобію;
  • відновлення обов’язкового викладання російської мови та літератури у школах;
  • проведення курсів підготовки шкільних викладачів гуманітарних дисциплін зі звільненням тих, хто  відмовляється їх проходити;
  • багаторазове збільшення квот прийому російськими вишами абітурієнтів з України;
  • надання мові орди статусу державної.

 

Як зазначається у перехопленні, ворог прагне саме «денацифікувати систему освіти». Не перебудувати і навіть не інтегрувати до власної. 

 

Як повідомлялося раніше, Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України.

 

Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія розбомбила та обстріляла понад 280 навчальних закладів.