російсько-українська війна

Російська пропаганда підготувала «посібники» для створення фейків

13.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центр протидії дезінформації при РНБО України знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України. Про це повідомляє пресслужба відомства у Facebook.

«Знаходячи подібне на просторах інтернету, ми хочемо донести всю серйозність і маштаб інформаційної війни», зазначила пресслужба у публікації.  

 

У «посібнику» чітко пояснюється, як дезінформувати людей, посилаючись на знання «української психології».

 

Чітко виділяються 4 пункти у створенні фейків:

  • Фейк повинен бути банальним. Щоб впливати на широкі шари суспільства, не потрібно придумувати нічого надприродного. Краще додати навіть трохи абсурду. («Націоналісти в Україні розпинають російських дітей»);
  • Фейк повинен мати в собі потужний меседж і залишати простір для власних фантазій. («Мер російський шпигун»); 
  • Фейк має враховувати місцеві особливості. Правдивості йому надає прив’язка до місцевості. («У селі Іванівка російські танки»);
  • Багаторазове повторення. Написане трьома людьми в чаті уже стає істиною. А якщо додати сакральне «Влада всім бреше!», то цей фейк не спростує жоден аргумент. 

 

 

У кінці цього «путівника» чіткий заклик окупантам створювати фейки й поширювати в соцмережах України.

 

Як повідомлялося раніше, росіян змушують писати листи окупантам в Україні у межах акції «Zащитникам отечества». Крім того, раніше вчителі у РФ отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.