війна

Російські вчителі отримали методички про те, як пояснювати школярам війну проти України

28.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Учителі в Російській Федерації отримали методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України. Одна з таких методичок потрапила у розпорядження російського видання «Медіазона».

1 березня у російських школах мають відбутися уроки на тему війни, на яких вчителі переказуватимуть учням 7-11, «тези» президента РФ Володимира Путіна, якими він виправдовує так звану «спеціальну військову операцію» на території України, а також засуджуватимуть заклики до проведення акцій проти війни.

 

Повідомляється, що такі уроки пройдуть як мінімум у школах Москви, Калузької, Сахалінської та Тульської областей.

 

Методички з інструкціями централізовано розсилають через адміністрацію шкіл.

 

Журналісти «Медіазони» не виклали фотографій паперового варіанту методички, але стверджують, що опублікували повний її текст на своєму сайті.

 

Зокрема із нього можна дізнатися, що «держави Україна не існувало на мапі світу аж до ХХ століття», що росіяни та українці – «один народ», а у 2014-му році «на території України стався державний переворот», який не прийняв Донбас, тому Росія «йому допомагає».

 

Війна з Україною у методичці називається «спеціальною миротворчою операцією», мета якої нібито захистити націоналістів, що утискають російськомовне населення.

 

Водночас у методичці наголошується, що Росія не планує окупувати Україну і «нікому і нічого» не збирається нав’язувати силовим шляхом.

 

Також в інструкціях до уроків можна знайти тези про загрозу створення Україною ядерної зброї, а також про небезпеку розширення НАТО, що буцімто загрожує Росії. Пропагандистська методичка пропонує розповідати школярам про те, що у грудні 2021 року РФ намагалася домовитися зі США та їхніми союзниками про принципи забезпечення безпеки в Європі та нерозширення НАТО, але після невдалих результатів цих перемовин російський уряд був змушений ввести війська в Україну.

 

Як відомо, українському імпортеру книжок відмовили у ввезенні з території Росії п’яти дитячих видань, які містять пропаганду армії країни-агресора.

 

Раніше повідомлялося, що у Харкові в Палаці дитячої та юнацької творчості дітей дошкільного віку навчають за підручниками російською мовою.