законодавство

В Україні законодавчо забороняють російську пропаганду й виправдання війни

16.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на розповсюдження російської пропаганди «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони виготовлення та поширення інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора)». Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

 

Відповідно до закону, пресі, телебаченню та радіо забороняється виправдовувати, заперечувати збройну агресію російської федерації проти України у 2014 році. Також забороняється називати війну на сході «внутрішнім конфліктом» чи «громадянською війною».

 

Під заборону потрапляє прославлення осіб, що здійснюють збройну агресію росії проти України з 2014 року, представників збройних формувань рф, так і збройних банд та груп найманців, зокрема шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці» тощо.

 

Крім того, згідно з законом, в судовому порядку може бути заборонена політична партія, що своєю діяльністю сприяла ліквідації незалежності України, порушення її територіальної цілісності, пропаганді комунізму чи нацизму, дискримінації громадян за будь-якою ознакою та виправдовуванню збройній агресії рф проти України.

 

Повний текст закону можна знайти за посиланням.

 

Також в Україні запроваджують кримінальну відповідальність за інформаційну співпрацю з ворогом. Крім того, призупиняється видача та зупиняється дія дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора.

 

Читайте також: Що змінилося в законах щодо книжкової галузі у 2021: розбираємося

 

Чільне фото: ДСНС