* ESC - закрити вікно пошуку
медіа під час війни
В Україні з’явилося нове видання для медійників «Медіамейкер»
05.11.2022Media Development Foundation запустили нове видання для медійників «Медіамейкер». Про це повідомляють на їхній Facebook-сторінці.
Головною редакторкою медіа стала Дар’я Трапезнікова. Вона працювала редакторкою в газеті «День», нішевому виданні «Пространство» та у медіа про креативну економіку Vector.
«Я сподіваюся, що “Медіамейкер” стане для своєї аудиторії тим трошки досвідченішим колегою, який завжди знайде влучну відповідь на наболіле питання. Ми, як і Nieman Lab, не вдаватимемо, що знаємо все. Утім, ми знаємо чимало людей, чий досвід буде корисний і цікавий іншим медійникам. Тому писатимемо ДЛЯ нас і ПРО нас», — розповідає Дар’я для Читомо.
У медіа виходитимуть матеріали про події та тенденції на українському медіаринку та їхнє місце в глобальному контексті; про людей і організації на медіаринку, їхні підходи до роботи; практичні поради від досвідчених медійників; про формати, платформи й інструменти, які допоможуть створювати контент і ефективно дистрибутувати його.
Першими матеріалами медіа стали: «Як розвивати та монетизувати локальне медіа: кейс видання “Цукр”», «Чому кількість переглядів — це ілюзія». Наразі медіа не має сайту.
«Насамперед це журналісти й медіаменеджери, які вже працюють, молодь, яка хоче почати чи твльки почала кар‘єру. Сподіваємося бути цікавими і суміжним фахівцям, які працюють в медіа, як-то сммники, сейлзи», — додає головна редакторка для Читомо щодо цільової аудиторії проєкту.
Також видання описують так: «медіа для і про тих, хто працює в медіа та хоче робити це чесно, виважено і з користю для аудиторії».
Серед перших продуктів медіа: розсилка на пошту та Telegram-канал. Facebook-сторінка медіа за посиланням.
«Уже багато років MDF працює над розвитком активної спільноти українських медійників. А кожна спільнота мусить мати свою платформу для репрезентації й обміну знаннями, та бажано не одну. Тож “Медіамейкер” є логічним продовженням нашої роботи в цьому напрямі», — говорить Андрій Боборикін, директор із розвитку Media Development Foundation.
Media Development Foundation — центр медіаекспертизи, який зосереджений на розширенні можливостей журналістів і медіаорганізацій. Під час війни організація запустила Екстрений фонд порятунку українських регіональних медіа (комплекс заходів підтримки незалежних ЗМІ), а також продовжує дослідження ринку та низку інших проєктів. Зв’язатися з командою проєкту можна за електронною адресою: [email protected]
Нагадаємо, що в Україні запустили медіа про культуру під час війни «ПОМІЖ» і однойменний подкаст.
Як відомо, медіа Telegraf.Design випустило друкований журнал про креатив на війні.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості