* ESC - закрити вікно пошуку
українська література за кордоном
40% іноземних українських книжкових осередків не мають перешкод в отриманні книжок — опитування
09.02.2023Серед 388 українських книжкових полиць, просторів, хабів та ініціатив, що функціонують за кордоном, 41,5 % ніколи не стикалися з перешкодами в отриманні української книжки. Про це свідчить дослідження Читомо в межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide.
Часто з перепонами стикаються 16,8 % опитаних книжкових осередків. 3,9 % опитаних говорять про те, що труднощі в отрианні української літератури виникають завжди.
Найрідше стикаються з перешкодами в отриманні української книжки для полиць Бібліотеки і локальні Видавництва, що мають налагоджені канали взаємодії із закордонними книжковими ринками.
Основними перешкодами в отриманні української книги респондент_ки називають «брак коштів» (21 %), «брак людей» в команді, які б фокусно займались поповненням полиці (20 %), «логістичні перешкоди» (18 % опитаних). Найрідше серед перешкод згадується брак інформації, де можна отримати літературу.
Водночас найпоширенішим джерелом фінансування опитаних українських книжкових полиць (39 %) є інвестиції власних коштів організації, інституції, закладу в ініціативу. Другою за частотністю згадування є фінансова підтримка українських державних програм (26 %). Найрідше як джерело фінансування у відповідях респондент_ок фігурують світові грантові програми.
Переважна більшість (62 %) мають можливість самостійно закуповувати книжки для полиці. Однозначно ствердно (100 %) про існування такої можливості говорять ініціативи, засновані при приватних бізнесах (видавництва, книгарні) і культурних, мистецьких просторах. Про 100 % її відсутність говорять ініціативи при Посольствах та Інформаційних центрах для біжен_ок.
Опитування провели спільно з Українським літературним центром за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut
Читайте повні результати: Як створюються, діють і об’єднують читачів українські книжкові полиці за кордоном – опитування
Чільна світлина: Getty Images
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості