канада

У Національній бібліотеці Квебека відкрилася українська поличка під патронатом першої леді

16.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одна з найвідвідуваніших бібліотек франкомовного світу, монреальська BAnQ (Національна бібліотека та архів Квебеку), стала першою бібліотекою Канади, що відкрила секцію української літератури в межах проєкту першої леді України Олени Зеленської «Ukrainian Bookshelf»

 

Книжкова полиця відкрилася 13 лютого завдяки співпраці між посольством України в Канаді та Національною бібліотекою Квебеку за підтримки ГО «Український клуб Монреаля». Відкриття відбулося за присутності посла України в Канаді Юлії Ковалів, Бернара Дено, заступника міністра міжнародних справ Квебеку, виконавчої директорки бібліотеки Марі Грегуар, співорганізаторів заходу від Українського клубу та представників діаспори. Захід розпочався зі слова дирекції бібліотеки та відеозвернення від Олени Зеленської.

 

Раніше у міжнародному відділі Grande Bibliothèque декілька полиць були відведені під російську літературу. Водночас у серпні 2023 міжнародний відділ переформатували й виключили з каталогу більшість друкованих видань. Нині література іншими мовами буде представлена в основному в електронному форматі. Українська секція стала виключенням, адже представляє в основному друковану літературу для дітей.

 

 

 

 

З нагоди урочистого відкриття, монреальська Grande Bibliothèque відвела полицю на вході на першому поверсі. За даними бібліотеки, у 2023 році бібліотеку відвідали понад 1,2 млн. читачів. На полиці близько трьох сотень українських книжок, це переважно дитяча література, а також твори українських авторів у перекладі французькою мовою. Водночас BAnQ запустила колекцію з близько 200 електронних книжок українською мовою. Бібліотеку е-книжок планують постійно поповнювати.

 

Ми раді зробити внесок у цей великий проєкт, що зміцнює зв’язки між націями через літературу. Ці книжки не тільки збагатять розмаїття нашої бібліотеки, але й підтримають українців, що приїхали до Квебеку після початку російського вторгнення в Україну

– сказала Марі Грегуар, головна виконавча директорка BAnQ.

 

За словами Євгенії Вятчанінової, президентки «Українського клубу Монреаля», ця полиця стане особливо важливою для українських жінок з дітьми, які знайшли тимчасовий притулок у Квебеку. Всього ж у межах Монреаля, що є другим за величиною містом Канади після Торонто, проживає 30 000 українців.

 

 

Після відкриття на полиці майже не залишилося видань — їх розібрали українські родини, що прийшли на відкриття.

 

Культура фізично не може зупинити ракети. Але поки народ матиме свою мову, свою літературу, свою справжню історію, відображену в цій літературі та мистецтві, доти цей народ буде жити

— прокоментувала Юлія Ковалів, пані посол України в Канаді.

 

Проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується під патронатом першої леді України Олени Зеленської спільно з Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Українським інститутом книги. Всього у межах проєкту такі українські книжкові полиці відкрилися у 190 бібліотеках у 46 країнах світу.

 

Як повідомлялося, раніше у США та Канаді запустили онлайн-книгарню української літератури.

 

Читайте також: Найважливіший франкофонний ярмарок Канади – розмова з директором

 

Фото: Посольство України в Канаді