Громадське радіо

«Зустрінемось на Драмі»: створили радіофільм про зруйнований росією Маріупольський драмтеатр

16.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

До роковин руйнування через російський авіаудар Маріупольського драматичного театру Громадське радіо презентувало радіофільм «Зустрінемось на Драмі». Про це Читомо повідомили у Громадському радіо.

Ініціаторка створення  та співавторка радіофільму — Юлія Соганчі, колишня звукорежисерка у Маріупольському театрі. 

 

«Перша думка 16 березня 2022 року була: “А скільки ж людей загинули? Це ж величезна будівля…». А потім: «Я більше не побачу цього місця таким, як пам’ятаю, ніколи”. Не зможу пройтися коридорами театру, зайти на сцену. Я кожного року приїздила додому в Маріуполь. І завжди намагалася зайти в театр. Зрозуміла, що цього більше ніколи не буде. Ніби відірвали частину тебе», — розповіла вона.

 

За словами іншої співавторки Вікторії Єрмолаєвої, радіофільм будується на основах театральної драматургії: «Як це буває у виставах, тут є оповідачка. Її звати Юля, вона поїхала з Маріуполя ще задовго до війни, але дуже добре пам’ятає Маріупольський драматичний театр, бо працювала там звукорежисеркою».

 

Назва подкасту — «Зустрінемось на Драмі» — відтворює фразу, яку казали майже всі маріупольці, коли призначали комусь зустріч у центрі.

 

«Ми просиділи 9 днів і ночей в драматичному театрі. Жили в костюмерному цеху на підлозі. На 2 поверсі. Саме туди й потрапила бомба. Ми виїхали за день до авіаудару — 15 березня. Маріупольський театр — його будівля, його дух, історія — будуть згадуватися, як прихисток для людей, як збереження життя», — розповіла провідна майстриня сцени театру Оксана Біла.

 

Послухати радіофільм можна за посиланням.

 

Як повідомлялося, журнал соціальних мальописів Inker та видавництво українських коміксів UA Comix створили комікс-добірку реальних історій людей, яким вдалося виїхати з блокадного Маріуполя.

 

Нагадаємо, у червні 2022 року окупанти спалили бібліотеку Петра Могили у Маріуполі. Тоді ж з уцілілого приміщення бібліотеки загарбники вивезли всі книжки «на зберігання».

 

Чільне зображення: Громадське радіо