* ESC - закрити вікно пошуку
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн»
Розпочався прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023»
31.10.2023Розпочався прийому заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023».
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» започаткований «Мистецьким арсеналом» у співорганізації з Goethe-Institut в Україні під час Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» у 2016 році. У 2023 році конкурс відбудеться увосьме.
Переможців оберуть у 5 категоріях:
- текстова книга (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
- візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, мальописи тощо);
- дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі мальописи);
- утилітарна книга (книжка переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга, спеціалізована періодика тощо);
- експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, мальописи тощо).
Переможців визначає журі. Книжки, що подаються на конкурс повинні бути створені українськими дизайнерами/ілюстраторами/ митцями або на замовлення українського видавництва. Не будуть розглядатися видання з придбаним ліцензійним контентом. До участі у конкурсі можуть бути подані до 5 книжок одного видавництва.
Склад журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн — 2023»:
- Творча майстерня Аґрафка (Романа Романишин, Андрій Лесів);
- Саша Биченко, Студія Kultura;
- Надя Кельм, візуалізаторка даних;
- Гліб Капоріков, Projector;
- Анна Іваненко, Студія Сері/граф;
- Флоріан Ламм, Lamm & Kirch (Німеччина);
- Пшемек Дембовський, Видавництво Karakter (Польща).
Серед поданих на конкурс книжок обирається короткий список фіналістів (15 книжок по 3 книжки у кожній з категорій), з якого журі обирає переможців у кожній категорії (5 переможців). Серед переможців у 5 категоріях обирається головний переможець – Гран-Прі конкурсу.
«Українські культурні діячі та діячки, так само, як і українські дизайнери, дизайнерки книг, видавництва, типографії протягом останніх 20 місяців продемонстрували неймовірну стійкість. Ми пишаємося і раді підтримати конкурс «Найкращий книжковий дизайн», навіть за умов війни. Це дозволяє українському книжковому дизайну бути представленим серед найкрасивіших книг світу у цей важкий час», — розповів Фабіан Мюльталер, Директор Goethe-Institut в Україні.
«Конкурс найкращого книжкового дизайну від початку був задуманий не лише як національна відзнака, а і як інструмент для творчого пошуку, і, що важливо – промоції для українських видавців та дизайнерів, закріплення явища українського мистецтва книги у міжнародному фаховому та бібліофільському середовищі. Цей конкурс має довше життя, аніж разова трендсеттерська подія, та може надати можливості професійного розвитку, якими ми закликаємо скористатися», — зазначила Ольга Жук, Заступниця генеральної директорки Мистецького арсеналу.
Подати заявку можна за посиланням. Дедлайн подання — 21 листопада. До участі в конкурсі приймаються книжки, які були видані у період з січня по листопад 2023 року включно і не були заявлені до конкурсу раніше. Детальніша інформація тут.
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн — 2023» відбувається за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини.
Результати восьмого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосять на початку грудня 2023 року на сайті та у соціальних мережах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Фіналісти та переможці конкурсу представлять український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький Фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. А автора найбільшого внеску в оформлення книжки-гран-призера запросять у професійну подорож до Німеччини у 2024 році.
Як повідомлялося, «Найкращий книжковий дизайн−2022» оголосив переможців.
Читайте також: Від потворного до злого: Як змінився книжковий дизайн України за 30 років
Зображення: Мистецький Арсенал
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості