* ESC - закрити вікно пошуку
злочини росії
У листопаді на фронті загинули 2 українських журналістів
04.12.2023У листопаді експерти Інститут масової інформації (ІМІ) зафіксував 11 випадків порушень свободи слова в Україні. Про це повідомили на сайті інституту за підсумкамищомісячного моніторингу «Барометр свободи слова».
Серед злочинів проти медіа, які скоїла росія, – два випадки кібератаки. Росіяни атакували супутникові телеканали Суспільного. Зафіксовано спроби втручання в роботу п’яти телеканалів Суспільного, які мовлять на супутнику: їх намагалися глушити та підмінити контент. Йшлося про супутникові телеканали «Перший», «Суспільне Новини», «Суспільне Крим», «Суспільне Культура» та «Суспільне Спорт».
Також російські хакери атакували етер телемарафону «Єдині новини». Трансляція етеру переривалася російськими музичними кліпами й пропагандою.
Відомо, що у листопаді на фронті загинули два медійники, які пішли захищати Україну від російської окупації:
- Тарас Давидюк – військовий, головний редактор та засновник рівненського видання «Горинь.інфо»;
- Олександр Попов – колишній телеоператор Суспільне Миколаїв, загинув на фронті поблизу Куп’янська (Харківщина).
Водночас ІМІ зафіксував дев’ять порушень свободи слова, за які відповідальні громадяни України. Це випадки нападів, погроз, перешкоджання, обмеження доступу до інформації, а також кібератаки.
У листопаді ІМІ зазнав тиску з боку підозрюваного в державній зраді пропагандиста Анатолія Шарія. Він розповсюджував у своєму телеграм-каналі фейкові дописи про те, що Інститут масової інформації та його директорка Оксана Романюк начебто отримали $70 тисяч від так званого наркокартелю. Крім того, ІМІ та Детектор медіа заявили про тиск і перешкоджання журналістській діяльності у зв’язку з організованою кампанією фейків, яку розгорнула проти двох організацій група анонімних телеграм-каналів «Батальйон “Монако”», «Доброго вечора, ми з України», «Джокер», «Труха» та її регіональна мережа телеграм-каналів.
ДМ та ІМІ готують заяву до правоохоронних органів у зв’язку з тиском і перешкоджанням професійній журналістській діяльності (за частиною 2 ст. 171 Кримінального кодексу України, де передбачено відповідальність за переслідування журналіста через виконання професійних обов’язків).
Нападу зазнав журналіст «Української правди» Михайло Ткач під час знімання в селищі Козин Київської області. Журналісти проводили знімання біля ресторану, де помітили, зокрема, колишніх високопоставлених співробітників Офісу генпрокурора. Охорона одного з відвідувачів помітила знімання і почала світити дальнім світлом та блокувати авто журналістів. За цим фактом поліція Київщини розпочала кримінальне провадження про перешкоджання журналістській діяльності (ч. 2 ст. 171 ККУ).
Два медіа, Nikcenter та Громадське радіо, заявили про кібератаки. Nikcenter заявив про спробу невідомих отримати доступ до особистих акаунтів журналістів у телеграмі. А сайт Громадського радіо зазнав масштабної DDoS-атаки, через що протягом певного часу в багатьох користувачів були проблеми з доступом до домену hromadske.radio.
Тернопільська міська рада відмовилася називати розмір зарплат посадовців журналістам місцевого видання «RIA+ / 20 хвилин», які з відповідним запитом звернулися до міськради.
Як повідомлялося, росіяни на окупованих територіях створюють пропагандистську мережу.
Читайте також: За 1,5 року повномасштабної війни росія скоїла 529 злочинів проти ЗМІ
Чільне фото: The Left in the European Parliament
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості