* ESC - закрити вікно пошуку
бібліотеки
Бібліотеки для дітей та для юнацтва у Києві об’єднають
17.12.2023Державну бібліотеку України для юнацтва приєднають до Національної бібліотеки України для дітей. Про це повідомили на сайті Міністерва культури та інформаційної політики України.
Як наголошують у міністерстві, реорганізацію проведуть задля об’єднання ресурсів закладів та якісних змін. За підсумками об’єднання сукупний фонд бібліотеки становитиме понад 750 тисяч примірників., Мініст ерство розраховує, що завдяки реформуванню об’єднану книгозбірню відвідуватимуть 25 тисяч дітей і підлітків, а комп’ютерна база бібліотеки становитиме 150 одиниць.
Нова стратегія бібліотеки передбачає:
- додаткові простори для користувачів;
- молодіжні хаби;
- збільшення можливостей для навчання;
- проведення різноманітних заходів.
«Досконало зібраний документний масив, потужна матеріально-технічна база, електронні ресурси та їх популяризація, єдиний методичний, маркетинговий, бібліографічний центр надання допомоги регіональним бібліотекам, професійні, креативні, ініціативні фахівці – це те, що потрібно, аби користувачі заповнили українські бібліотеки», — сказав виконувач обов’язків міністра культури Ростислав Карандєєв.
Крім того, планують створення єдиної точки доступу до інформаційних ресурсів бібліотек. Електронний каталог поєднає бібліографічні записи (431,3 тис. записів, 88% фонду НБУ для дітей представлено в електронному каталозі; 126,6 тис. записів – ДБУЮ) та облікову інформацію щодо наявності документних ресурсів (книг, періодичних видань, електронних та аудіовидань). Бібліотечні фонди оптимізують та осучаснять.
У перспективі нове бачення бібліотеки буде втілюватися і в архітектурних рішеннях.
Як повідомлялося, 2021 року у Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей запустили можливість залишати відгуки та оцінки якості роботи закладу, скориставшись QR-кодом.
Читайте також: Вірити у власні сили та робити вже зараз: як розпочати трансформацію українських бібліотек
Чільне фото: The Village
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості