державна мова

66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування

12.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

66 % відсотків опитаних українців хочуть усунути російську мову з офіційного спілкування, загалом 81% проти використання російської в своєму регіоні. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з даними, у 1997 році 39% вважали, що російську мову потрібно зробити другою державною в Україні. Станом на лютий 2024 року 66% українців думають, що її потрібно цілковито усунути з офіційного спілкування.

 

«Тільки 3 % респондентів вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24 % припускають можливість того, щоб російська мова була офіційною в регіонах, більшість населення яких цього хоче», — повідомляють у звіті про опитування.

 

Серед тих 24 % людей, котрі не проти російської мови як другої офіційної, 15 % проти того, аби російська була офіційною в їхньому регіоні.

 

«На початку 2024 року в Україні є 10 % тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81 % або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні», — ідеться в результатах дослідження.

 

Серед опитаних віком 18–29 років 84 % наполягають на усуненні російської.

 

 

 

 

Серед людей, які використовують українську в побутовому спілкуванні:

  • 43 % виступають за повне усунення російської мови з офіційного спілкування;
  • 11 % проти офіційного статусу у своїй області;
  • 21 % вважають, що російська мова має бути офіційною в їхньому регіоні;
  • 10 % хочуть, щоб вона стала державною.

 

81 % серед опитаних російськомовних громадян вважають, що утисків російськомовного населення немає. За словами виконавчого директора КМІС Антона Грушеського,  процес розвитку української мови і поширення на раніше переважно російськомовних територіях — тривалий і поступовий. 

 

 

Опитування стосується лише мови в офіційному спілкуванні, про побутове повсякденне використання респондентів не запитували.

 

Опитування провели 17-23 лютого 2024 року методом computer-assistedtelephoneinterviews. Кількість опитаних — 1052 повнолітні респонденти з усіх областей України, окрім АР Крим. Похибка становить близько 1,5–3,4 %.

 

Як повідомлялося, станом на 2022 рік російська мова домінувала в оголошеннях про працевлаштування на найпопулярніших вебсайтах для пошуку роботи. У 2023 році майже 40% відсотків українців прагнули вилучення російської літератури зі шкільної програми.

 

Чільне фото: vseosvita.ua