опитування

Майже 40% відсотків українців прагнуть вилучення російської літератури зі шкільної програми

12.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

38% українців вважають, що російських авторів варто вилучити зі шкільної навчальної програми. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Згідно з результатами опитування, найбільше думка про вилучення російської літератури поширена на Заході країни, а найменше прихильників повної відмови від російського «контенту» у російських шкільних програмах — на Півдні. Прихильниками того, аби продовжувати вивчати творчість російських авторів, як і раніше, є лише близько 7% громадян. Решта так чи інакше виступають за зниження кількості росіян у підручниках, але відносно популярною (близько 28%) лишається опція не відмовлятися від творів, які вважаються «світовою класикою».

 

 

 

Чим молодші респонденти, тим частіше вони б не хотіли бачити росіян у шкільній програмі. Серед наймолодшої вікової категорії таких 46%, а от «русофобія» найстаршого покоління дещо менша — близько 33%.

 

В опитуванні взяли участь 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

 

Нагадаємо, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 52% українців вважають, що російську мову в школах України не потрібно вивчати взагалі.

 

Як відомо, 2022 року зі шкільної програми зарубіжної літератури збиралися вилучити твори російських і радянських авторів, а Гоголя перенести до української літератури. Згодом МОН вирішило залишити твори деяких російських письменників.