МОН

Міносвіти не вилучатиме Булґакова та Ільфа й Петрова зі шкільної програми

04.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У програмі зарубіжної літератури залишаться російські письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною. Про це в ефірі телемарафону єдиних новин повідомив керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

«Серед тих, чию творчість не вилучать із програми, — Микола Гоголь, фактично український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само залишать твори Міхаіла Булґакова «Собаче серце» та Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Не вилучатимуть і  «12 стільців» Ільфа та Петрова», — розповів Кононенко.

 

У МОН повідомили, що в шкільному курсі вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною – М. Гоголя, В. Короленка (за вибором вчителя), твір М. Булгакова «Собаче серце» (твір вивчається за вибором учнів і вчителя). У списку творів для додаткового читання (для уроків позакласного читання і уроків резервного часу) залишено для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова («12 стільців») та А. Кузнецова («Бабин Яр»).

 

Кононенко нагадав, що протягом літа в МОН працювала робоча група щодо оновлення деяких навчальних програм деяких шкільних предметів, зокрема, з історії України, всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії, захисту України. Після висновків робочої групи програму також розглядала науково-методична комісія МОН. Відбулася і нарада, яку очолив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

 

Кононенко також зазначив, що включати в програму зарубіжної літератури велику кількість нових творів не будуть.

 

«Якщо говорити зовсім про нове, то це Йозеф Рот, чию творчість вивчатимуть на зарубіжній літературі», — додав він.

 

Нагадаємо, зі шкільної програми зарубіжної літератури збиралися вилучити твори російських і радянських авторів, а Гоголя перенести до української літератури. МОН також планує змінити вимоги щодо методології викладання історії України та всесвітньої історії.

 

Читайте також: Коли закінчиться російське вторгнення до української шкільної програми