* ESC - закрити вікно пошуку
фотобуки
Престижна фотопремія відзначила книжку «Больнічка» Владислава Краснощока
08.07.2024Престижна премія Rencontres d’Arles нагородила фотощоденник харківського художника Владислава Краснощока «Больнічка». Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
Фотобук посів друге місце в категорії «Авторська книжка».
«На конкурсі фотокниг в Арлі перше місце посіла пачка паперу А4 з протягнутою пружиною на малому ребрі. 2-ге ж місце посіла «Больнічка», з чим усіх нас і вітаю!» — написав він.
«Це фотографічний щоденник харківського художника та щелепно-лицьового хірурга Владислава Краснощока. Сюрреалістична розповідь, сповнена жорсткого лікарського гумору, ілюструє хворобливий стан пострадянської медичної системи в Україні: важка праця в умовах застарілої інфраструктури та мізерна заробітна платня медичних працівників неспівмірні з тією відповідальністю, яку вони мають на себе брати», — ідеться в анотації.
Англійською книжку переклала Ольга Мiхнович, корекція англійського перекладу — Тамсін Мілевич. Переклад українською — Олександра Осадча, корекція українського перекладу — Олена Подорожня.
Фотобук видав музей Харківської школи фотографії.
Замовити книжку можна на сайті видавництва Moksop.
Владислав Краснощок — харківський художник. Працює з фотографією, станковою і друкованою графікою та стритартом. Спільно з Сергієм Лебединським, Вадимом Трикозом та Василісою Незабаром створив групу «Шило» у 2010 році. Представник Харківської школи фотографії.
Премія Rencontres d’Arles Book Awards, котру присуджує фестиваль Rencontres d’Arles, вручається щороку. Вона має на меті відзначити найкращі фотокнижки й сприяти їхньому поширенню.
Грошова винагорода становить 6 000 євро. Її присудять за фотокнижку, опубліковану в період з 1 травня 2023 року по 10 травня 2024 року.
За визначення переможців відповідає журі, до складу увійшли Лаура Морш-Кін, Емілія Паутус та Хлоя Ребманн.
Переможців у кожній з трьох категорій оголосять протягом першого тижня фестивалю.
Rencontres d’Arles — щорічний літній фестиваль фотографії, заснований у 1970 році арльським фотографом Люсьєном Клергом, письменником Мішелем Турньє та істориком Жаном-Морісом Рукеттом.
Як відомо, окрім роботи Владислава Краснощока на премію були номіновані ще 2 книжки українських авторів. Загалом до шортлиста 2024 року в трьох категоріях увійшли 122 книжки.
Читайте також: Не лише вишневий садок: український мікрокосм Old Khata Book
Зображення: moksop.org
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості