плагіат

Видавництво «Фоліо» знову звинувачують у плагіаті

18.08.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У книжці «Казимир Малевич» Ігоря Коляди від видавництва «Фоліо» виявили плагіат. Про це креативна директорка «Українського інституту», дослідниця українського авангарду і творчості Казимира Малевича й засновниця ГО «Інститут Малевича» Тетяна Філевська повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Дослідниця уже писала про плагіат у цій книжці, коли вона була на етапі передзамовлення. Тоді такий висновок Філевська зробила з 10 опублікованих сторінок на сайті видавництва. За її словами, це був майже дослівний переклад з польської книжки Анджея Туровського «Малевич у Варшаві». 

 

«Тоді видавництво швидко зреагувало, написали мені, що зняли з передзамовлення і поговорили з автором. Я впевнена була, що книжка ніколи не вийде, і дуже здивувалась, коли випадково натрапила на неї в книгарні», — розповіла дослідниця.

 

Філевська виявила ще більше плагіату у цій книжці. Крім української нередагованої версії тексту польського дослідника Анджея Туровського, який автор «приписав» українському мистецтвознавцю Дмитру Горбачову, у тексті є значення імені Казимир, скопійоване на сайті астрологічних прогнозів і тлумачення сновидінь. Також є фрагменти з Вікіпедії, цитати Малевича з автобіографії російською і в перекладі, популярні статті в інтернеті з помилками й фактологічними неточностями. 

 

У восьмому розділі Тетяна Філевська знайшла свої використані тексти без вказування авторства. 

 

«Ладно ще не правильно вказана адреса народження, яку я знайшла в архіві й оголосила на початку 2018, в рік виходу книжки. Але там жодного посилання і згадки про Київський період, який вийшов у 2016 році», — зазначила дослідниця.

 

Минулого разу автор книжки «Казимир Малевич» Ігор Коляда ніяк не відреагував на її допис.

 

«Ігор Коляда досі прекрасно себе почуває (професор, доктор історичних наук) і продовжує викладати в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова, де за наші з вами гроші вчить студентів, майбутніх вчителів, як красти чужі інтелектуальні надбання, компілювати вкрадені тексти, продавати це під власним іменем і брехню про наших видатних діячів та дієвиць продавати людям. Сподіваюсь, що ця інформація дійде до Міністерства освіти і науки України й керівництва університету і спричинить адекватну реакцію, а також сподіваюсь на доброчесність видавництва, яке нарешті припинить заробляти на плагіаті», — наголосила Тетяна Філевська.

 

Ігор Коляда — український науковець, доктор історичних наук, професор кафедри методики навчання суспільних дисциплін і ґендерної освіти Інституту історичної освіти в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Автор книжок «Пилип Орлик», «Володимир Сосюра», «Богдан Хмельницький» із серії біографічних творів від видавництва «Фоліо». Також разом з Олександром Реєнтом написав книжку «Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії».

 

Як повідомлялося, видавництво «Темпора» звинуватило у крадіжці обкладинки видавництво «Фоліо».

 

Читайте також: Українських видавців звинувачують у публікації «неавторського» Йогансена

 

Чільне фото: обкладинка книжки «Казимир Малевич» Ігоря Коляди від видавництва «Фоліо»