авторське право

Фоліо змінить обкладинку, ілюстрація на якій ідентична обкладинці Темпори — оновлено

08.03.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видавництво «Темпора» звинуватило у крадіжці обкладинки видавництво «Фоліо». Про це видавництво написало на своїй фейсбук-сторінці.

Як стверджує «Темпора», для видання «Побратими» Василя Карса «Фоліо» використало малюнок за ескізом Сергія Шаменкова, який вміщений на обкладинці книжки Олексія Сокирка «Тріумф в часи Руїни. Конотопська битва 1659 р.», виданої у 2008 році «Темпорою».

 

«Ми обурені цим кричущим фактом порушення авторського права. Чекаємо офіційного пояснення від видавництва “Фоліо” та негайної заміни обкладинки. Просимо про розголос», — зазначили у видавництві.

 

 

У видавництві «Фоліо» в коментарі Читомо зазначили, що остаточно обкладинку не затверджували, а безпосередньої участі в її створенні видавництво не брало.

 

«Малюнок для обкладинки книжки “Побратими” Василя Краса створений художником Юрієм Волинцем з Маріуполя. Замовлення він отримав через постійного партнера та автора багатьох обкладинок Фоліо Максима Мендора. Після знищення будинку в Маріуполі, в якому мешкав Юрій, він зник безвісти. Видавництво не буде коментувати нічого, що пов‘язано з цією людиною зі зрозумілих причин», — розповіли в Фоліо.

 

Там додали, що видавництво розуміє обурення автора ілюстрації та просить вибачення у нього та видавництва «Темпора». Обкладинка, що викликала дискусії, буде перероблена художником Максимом Мендором.

 

Нагадаємо, 2019 року у плагіаті звинуватили ілюстратора видавництва Анетти Антоненко та «O.K. Publishing» Вадима Карасьова.

 

Читайте також: Референс чи плагіат: де межа в етичних стандартах галузі?